Блок Литвина отримав пропозиції про створення коаліції від усіх сил, які проходять до парламенту, повідомив представник блоку Олег Зарубінський. За його словами, поки такі пропозиції носять неофіційний характер.

«У нас сьогодні, не дивлячись на риторику перед телекамерами, зацікавлені всі», - сказав Зарубінський, відзначивши, що навіть у разі створення коаліції без участі Блоку Литвина в її складі буде на 2-3 депутати більше необхідного мінімуму – 226 депутатів.

За словами Зарубінського, одним з важливих завдань для Блоку Литвина буде добитися в парламенті дотримання ст.84 Конституції України - щодо особистого голосування кожного народного депутата.

Він зауважив, що коаліції у складі 227-229 депутатів буде важко це зробити, оскільки гасла про відділення влади від бізнесу так і залишилися гаслами.

Зарубінський пообіцяв, що Блок Литвина не допустить ситуації, коли «180 кнопкодавів голосують за тих, хто в цей час на Маврикії або займається проблемами своїх заводів, газет і пароплавів».

Втім, за його словами, рішення про входження в ту чи іншу коаліцію Блок Литвина прийматиме після виконання трьох умов.

По-перше, сказав Зарубінський, Блок Литвина ухвалив рішення дочекатися оприлюднення офіційних результатів виборів і лише після цього ухвалювати будь-яке рішення. «У нас вже є гіркий досвід 2006 року, коли, за нашими даними і даними чужих штабів, ми проходили (у ВР – ред.), а потім виявилось, що декілька десятих нам не вистачає», - сказав Зарубінський, в той же час висловивши переконання, що цього разу такого не буде, адже «ми вже навчені», передає «УНІАН».

Також перш ніж ухвалювати рішення про входження в ту чи іншу коаліцію, Блок Литвина ретельно вивчить програми і передвиборчі обіцянки сил, які потрапили до парламенту. Вже зараз, за словами Зарубінського, лідер блоку Володимир Литвин і вся команда ретельно проводять аналіз політичних програм і обіцянок, які не ввійшли до програм цих політичних сил. За його словами, деякі з обіцянок мають відверто руйнівний характер щодо цілих систем життєдіяльності країни. «Ми не хочемо стати заручниками ситуації, коли нас примушуватимуть виконувати нездійсненні або навіть абсурдні обіцянки», - підкреслив він.

По-третє, як повідомив Зарубінський, рішення про входження в ту чи іншу коаліцію ухвалюватиметься колегіально на засіданнях політради Народної партії і Трудової партії, яка утворила Блок Литвина. «Рішення буде ухвалено прозоро і воно не буде предметом торгів і підкилимкових домовленостей», - сказав він, додавши, що блок не планує брати приклади з інших політичних сил і потім змінювати своє рішення про входження в коаліцію.

На питання, чи є в Блоці Литвина принципові умови для входження в коаліцію, наприклад, як у комуністів - про обов'язкове надання російській мові офіційного статусу, про позаблоковий статус країни і тому подібне - Зарубінський відповів, що такі питання, як російська мова, НАТО не були пріоритетами в програмі Блоку Литвина і він вважає їх взагалі відверто кон'юнктурними, які використовуються в ході виборчої кампанії для мобілізації електорату.

Зарубінський сказав, що Блок Литвина наполягатиме під час переговорів про створення коаліції на низці соціально-економічних питань, які необхідно запровадити в життя в першу чергу.

Зокрема, сказав він, мова йде про встановлення почасової оплати праці в Україні, збільшенні частки зарплати в одиниці собівартості продукції. Також важливе значення Блок Литвина надає врегулюванню ситуації з землею. Зокрема, блок вимагає проведення негайної інвентаризації землі для з'ясування, кому і чи на законних підставах сьогодні належить земля. Також важливими для блоку є реалізація запропонованого ним механізму погашення знецінених заощаджень громадян через безкоштовну видачу ділянок землі, участь громадян в акціонуванні ліквідних підприємств, наданні освітніх і медичних послуг і низці інших важливих соціальних і економічних питань.

Зарубінський зазначив, що в програмі блоку політичні питання стоять в кінці, тоді як соціальні, економічні питання і проблеми села посідають першочергове місце, що й буде пріоритетом під час переговорів про створення коаліції.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

507