Віце-прем'єр-міністр України з соціальних і гуманітарних питань Дмитро Табачник на брифінгу в середу в Кабміні заявив, що відмова керівництва Вінницької, Волинської, Київської і частково Сумської областей від машин швидкої допомоги для сільських і центральних районних лікарень – це прояв адміністративного ресурсу. Про це повідомляє кореспондент ForUm’у.

«Декілька областей відмовляються до 1 жовтня брати ці автомобілі. Автомобілі стоять на базах, і обласні державні адміністрації під страхом смертної страти забороняють обласним відділенням охорони здоров’я їх зараз одержувати. Я такого використовування вульгарного адмінресурсу, причому з такою дурістю, за всі виборчі кампанії, в яких я брав участь, починаючи з 1990 року, просто не міг собі уявити», - зокрема сказав Табачник.

Він відзначив, що якщо врахувати, що одна машина швидкої допомоги, обладнана реанімаційно-рятувальним апаратом штучного дихання і вентиляцією легенів, за день виконує при нормальній експлуатації 4-5 виїздів, «це, фактично, майже на 90 % завжди врятоване життя». «Чотири області не беруть кожна по 15 машин – 60 автомобілів. Це щодня приблизно 300 викликів. Я не думаю, що будь-яка кількість голосів, будь-які передвиборні примхи варті того, щоб брати на себе навіть гіпотетичну відповідальність за те, що хтось може, просто не дочекавшись швидкої медичної допомоги, відійти в кращий з світів. Повинен же бути якийсь здоровий глузд! Не може все-таки у керівників областей ідіотизм зашкалювати за критичну грань», - віце-прем'єр.

Табачник упевнений, що необхідно, щоб Президент України Віктор Ющенко «зменшував «градус кипіння» і давав своїм сатрапам на місцях якісь ліки від ідіотизму».

Відповідаючи на уточнююче питання кореспондента ForUm’у, чи зв'язувалися члени уряду з губернаторами щодо цієї проблеми, віце-прем'єр відзначив, що керівники цих областей ховаються і не відповідають на телефонні дзвінки.

 

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

446