Прес-служба Партії регіонів заявляє, що для внесення змін до Конституції України необхідно 300 голосів народних депутатів.

Як говориться в заяві прес-служби Партії регіонів, «Глава держави, Президент Віктор Ющенко, який, по суті, має бути гарантом Конституції, показує абсолютне її незнання».

«У своїй недавній заяві пан Ющенко продемонстрував справді волаючу правову неосвіченість, стверджуючи, що для схвалення законопроектів, які пропонують внесення змін до першого розділу Конституції, потрібно 226 голосів народних депутатів», - відзначає прес-служба.

Як говориться в заяві, «насправді ж, про що в Основному законі сказано гранично чітко, для здійснення цієї процедури необхідно 300 голосів народних обранців», передає «УНІАН».

«Якби справа йшла дійсно так, як в тому намагається переконати всіх нас Президент, то країна вже давно отримала б російську мову як другу державну.

Залишається тільки шкодувати, що подібна конституційна некомпетентність Президента і його численних юристів стала нормою сьогоднішнього українського життя. Нам сумно усвідомлювати, що після подібних правових ляпів, які витікають від Голови держави і його радників, від Секретаріату Президента не варто чекати адекватної правової оцінки подій», що відбуваються в країні, відзначає прес-служба Партії регіонів.

Як повідомляв ForUm, 6 вересня, перебуваючи з робочою поїздкою в Київській області, Президент Ющенко назвав «політичною авантюрою» намір Партії регіонів провести референдум про статус російської мови і вступ України в НАТО.

За словами Президента, процедура внесення відповідних законодавчих змін має чітко виписаний в Конституції юридичний механізм. Зокрема, Ющенко нагадав, що необхідно вносити зміни в перший розділ Конституції, для цього потрібно, щоб 226 народних депутатів схвалили відповідний законопроект, потім по ньому повинен надати висновок Конституційний Суд, і після отримання висновку 300 депутатів знову повинні прийняти ці зміни, після чого це рішення має бути введене в дію на всеукраїнському референдумі.

Президент підкреслив, що це єдиний механізм введення в дію відповідних змін.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

447