Надзвичайний і Повноважний посол Республіки Польща в Україні Яцек Ключковський запевняє, що його країна докладе всіх зусиль, щоб українські громадяни «не відчули погіршення» після вступу Польщі в Шенгенську зону.
Про це він сказав у вівторок на прес-конференції в Києві.
Посол проінформував, що наступного тижня в Києві відбудуться українсько-польські переговори щодо модифікації двосторонніх угод у зв'язку з приєднанням Польщі з 1 січня 2008 року до Шенгенської угоди.
За словах Ключковського, тільки після цих переговорів буде сформована зрозуміла картина щодо видачі віз українським громадянам на в'їзд до Польщі, коли вона стане членом Шенгенської зони.
У свою чергу генеральний консул Республіки Польща в Україні Гжегож Опалинський відзначив, що встановлення ціни на візу залежатиме від відносин і переговорів України з Євросоюзом. В той же час він підкреслив, що початок розгляду ухвалення візових заяв з боку українських громадян також буде предметом переговорів, які повинні відбутися наступного тижня.
Опалинський додав, що плата за розгляд візових заяв з боку українських громадян на в'їзд до Польщі у разі її переходу до Шенгенської зони буде такий же, як і для країн, які знаходяться зараз «в шенгенських відносинах». Тобто, пояснив він, зараз «немає ніяких підстав до зміни цієї оплати», яка на сьогодні становить 35 євро, передає «УНІАН».
В той же час генконсул Польщі зазначив, що до моменту переходу Польщі в «шенгенські відносини» видача і розгляд візових заяв відбуватимуться так само, як і зараз.
Також Ключковський запевнив, що під час перехідного періоду до вступу Польщі в Шенгенську зону оформлення документів для українців відбуватиметься «за правилами, які існують досі».
Він також зазначив, що після всіх змін громадянам України буде надана повна інформація щодо нових правил оформлення віз.
Відповідаючи на одне з питань, яке стосувалося надання візи з метою працевлаштування, представники польської сторони відзначили, що з початку наступного року вона надаватиметься на таких же підставах, які зараз існують для країн, які вже ввійшли в Шенгенську зону.
Крім того, зазначені особи відзначили, що приєднання Польщі до Шенгенської угоди, на їх думку, буде корисним як для громадян Польщі, так і для громадян України.
Ключковський запевнив, що «хочемо заявити, що нічого страшного у зв'язку з переходом Польщі в Шенгенську зону не буде для українців». У контексті вище викладеного він також сказав, що термін переходу до шенгенських правил з 1 січня наступного року ще не є остаточним, «але цей період є бажаним».
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом