Сьогодні на Гавайських островах День вступу в США. А в Росії відзначають День повітряного флоту. Крім того, цього дня в 1649 році Богдан Хмельницький уклав з поляками Зборівську угоду.
Зборівську угоду 1649 — укладено Богданом Хмельницким з польським королем Яном-Казимиром після найважчої поразки поляків, що виступили для придушення повстання козаків, під містечком Зборів 5-6 серпня (17-18 серпня) 1649 від Хмельницького і його союзника, кримського хана Іслам-Гірея.
Умови угоди полягали в наступному: польський уряд обіцяв повну амністію всім, хто брав участь у повстанні, і дозволив гетьману збільшити число реєстрових козаків до 40 тис., дозволяючи набрати їх з королівських і шляхетських маєтків і розмістити в Україні, де не повинні були мешкати польські війська; всі, хто не увійшли до реєстру, зобов'язані повернутися на своє колишнє місце перебування; гетьман одержував на своє утримання м. Чигирин з округом; уряд зобов'язав знищувати унію і допустити київського митрополита в сенат; евреї і ієзуїти втрачали право проживання в Україні; всі посади і чини в Київському, Брацлавському і Чернігівському воєводствах король міг роздавати тільки місцевим православним дворянам. Ця угода забезпечувала, таким чином, інтереси і права православної церкви і інтереси реєстрового козацтва, але залишала незачепленими соціальні порядки, що панували в Україні, зберігала шляхту і холопів. Втім, і занесені в угоді вимоги Хмельницького не були повністю задоволені. Надзвичайний сейм, скликаний у листопаді 1649, затвердив угоду, але на тому ж сеймі київський митрополит не був допущений у сенат. Не була знищена і унія.
Сліпий релігійний фанатизм польського суспільства, що не мирився з думкою про рівноправність православної церкви з католицькою, і небажання народу знову нести щойно скинене ярмо кріпосного права, перетворили Зборівську угоду на фікцію, що погано дотримувалася з обох боків. Нарешті, 24 грудня (5 января ) 1650 польський сейм оголосив нову війну козакам.
Православні: Євстигній.
Католицькі: Агапіт, Флор, Лавр.
Цього дня:
1227 Помер завойовник Євразії Чінгісхан.
1868 Французький астроном П’єр Жансен виявив у сонячному спектрі новий елемент – гелій.
1950 4-місячне котеня, слідуючи за групою альпіністів, підкорило альпійську вершину Маттерхорн.
1971 Австралія і Нова Зеландія заявили про виведення своїх військ з В'єтнаму.
18 серпня народилися:
1824 П’єр Мартен, французький металург, творець мартенівських печей.
1922 Ален Роб-Грійе, французький письменник, кінорежисер («Анжеліка», «Гра з вогнем»).
1933 Роман Поланскі, польський кінорежисер, актор («Гіркий Місяць», «Китайський квартал»).
1933 Бела Руденко, українська співачка-сопрано, соліст Великого театру.
1937 Роберт Редфорд, американський кінорежисер, актор, володар «Оскара» («Брубейкер», «Непристойна пропозиція»).
1948 Юрій Дьомін, актор («Росія молода», «НП районного масштабу»).
1952 Патрік Суейзі, американський кіноактор («Брудні танці», «Геть Фу»).
1957 Кароль Буке, французька актриса («Немо», «Бінго Бонго»), модель реклами духів «Шанель».
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом