Зріст правителів завжди визначав долю народу, яким вони правили. «Комсомолка» заглянула в майбутнє країни, виходячи з антропометричних даних нинішніх лідерів України.

Існує думка, що у високих людей більше можливостей у кар'єрі, та і влаштувати особисте життя їм простіше, ніж «коротунам». Тим більше, якщо мова заходить про політиків - власна комплекція хвилює їх не менше, ніж зростання ВВП і всі економічні показники країни разом узяті. Тому «низькорослий політик» - явище, якщо не дивне, то як мінімум незвичайне.

Проте світова історія знала чимало прикладів, коли біля керма держави ставали невисокі правителі, чий зріс ледве дозволяв їм сідати на коня. Для француза Наполеона його власний зріст - трохи вище за півтора метра - був причиною неймовірних комплексів, а «сантиметрів» монгольського завойовника хана Тамерлана ледве вистачало на те, щоб не вважатися карликом: його зріст був один метр сорок п'ять сантиметрів. Простежується цікава тенденція: чим нижче правитель, тим гірший його характер і тим швидше з правителя він перетворювався на воєначальника. За спостереженнями автора, критичною позначкою можна вважати зріст в 1,7 метра - практично всі правителі, що мали авторитарні замашки, не дотягли до цієї межі.

«Як говорилося в одному з радянських фільмів, все зло - від людей маленького зросту, - відзначив доктор історичних наук, професор Юрій Шаповал. - І справді, багато диктаторів мали непоказний зріст! Для них влада була способом самоствердження».

Втім, з будь-якого правила бувають виключення. Двометрову фігуру російського царя Петра I було неважко помітити на передовій, де він, як правило, давав повчання полководцям перед боєм. Великою комплекцією володів і британський адмірал лорд Нельсон.

Українські політики, на жаль, ніколи особливими зовнішніми даними не відрізнялися. Зріст більшості гетьманів не перевищував своїх підлеглих, а вдачу мали в більшій мірі мирну. Цю особливість психологи пов'язують з меланхолійним темпераментом, властивим українцям і до цього дня. А історики нагадують: середній зріст жителів Східної Європи з тих пір збільшився - ми вище за наших предків на п'ять сантиметрів. Втім, за словами російського академіка Олександра Баранова, ми знову почали зменшуватися.

«За останніх 10 років жителі країн СНД стали нижчими в середньому на 1,5 сантиметра. Східні слов'яни ризикують стати одними з самих низькорослих народів світу, - вважає академік».

Та все ж сьогодні серед українських політиків важко знайти хоч би одного, чий зріст буі б нижче за метр сімдесяти. Серед причин їх солідної комплекції політтехнологи називають масове розповсюдження телебачення, адже свій вибір на тій або іншій політичній силі виборці зупиняють саме завдяки «ящику». Зі всіх лідерів партій до критичної позначки не дотягла, мабуть, тільки Юлія Тимошенко. Втім, їй вибачимо, адже вона жінка.

Серед державних діячів, антропометричні дані яких ми вирішили поставити в приклад, - сучасні політики, а також історичні правителі і великі полководці, чий зріст є показовим в теорії про «високих політиків» і «низьких забіяк». Віктор Ющенко і Віктор Янукович втілюють статичну потужність політиків, Юлія Тимошенко і Володимир Путін - харизматичність лідерів, а полководці Олександр Суворов, Наполеон і Олександр Македонський являють собою яскравий приклад «забіяк». Втім, висновки вам належить зробити самостійно, адже історія знала чимало прикладів, коли мирний, здавалося б, правитель раптом кардинально мінявся і перетворювався на жорстокого тирана.
 
 

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

903