Чимало ужгородців звернули увагу на сухе листя каштанів, що пожовтіло. Проте з'ясувалося, що виною тому не жара – їх знищує мінуюча міль. Комаха обезсилює дерево і служить причиною появи на ньому грибів-паразитів. Якщо з каштановою міллю не боротися, через декілька років дерева повністю засохнуть.

Через декілька років Ужгород може залишитися без каштанів. Їх безжально знищує мінуюча міль. Триміліметрова самка-метелик за один раз відкладає на листках до сотні яєць. Кліматичні умови Закарпаття дозволяють їй за рік давати п'ять поколінь потомства. З яєць під павутиною зростає гусениця. Вона і пожирає листя, яке жовтіє, вмирає і обпадає. На одному листку одночасно може розвиватися майже сорок личинок каштанового шкідника.

Марія Близнець, заступник начальника Державної інспекції захисту рослин у Закарпатській області: «Зима було відносно теплою і дуже високий відсоток зимуючої стадії цього шкідника перезимував. І тому у нас є ще лише середина липня, і вже на деяких каштанах, де не збирали листя, вже відсотків на 50, а то і більше висихає листя. А це дуже погано. Через місяць на цих каштанах вже зовсім листя не буде», - передає «Новий Регіон».

Захисники рослин запевняють: каштанова міль заважає синтезу поживних органічних речовин і обезсилює дерево. А ще на уражених листках з'являються гриби-паразити. Вони прискорюють загибель каштанів. Знешкоджувати міль можуть спеціальні хімікати, якими з вертольотів обприскують дерева. Але робити це можна тільки в лісах. В місті така боротьба з комахою небезпечна для людей і навколишнього середовища.

Польські вчені винайшли безпечний спосіб знищення молі. Ранньою весною вони вводять у стовбур каштана ін'єкцію з хімічною речовиною типу конфідор. Якщо міль і відкладе яйця, вони не розвиватимуться. Закарпатські вчені територіального центру по карантину рослин пропонують наступного року застосувати цей метод в Ужгороді. А восени частину шкідників планують спалити разом з опалим листям, в якому лялечка молі зимує, - повідомляю «Факти».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

571