Національний банк України, продовжуючи серію «Пам'ятники архітектури України», вводить в обіг 25 липня ювілейні монети «120 років Одеському державному академічному театру опери і балету» номіналами 10 і 5 гривень.

Як повідомили в прес-службі Нацбанку, театр побудований за проектом архітекторів Фердинанда Фельнера і Германа Гельмера і відкритий у 1887 році. Стеля залу для глядачів розписана віденським художником Францем Лефлером за сюжетами творів Вільяма Шекспіра, - передає «УНІАН».

За інформацією прес-служби НБУ, монета номіналом 10 гривень виготовлена з срібла, якість – «пруф», маса в чистоті – 31,1 г, діаметр – 38,61 мм, тираж – 5 000 штук. Гурт монети рифлений.

Монета номіналом 5 гривень виготовлена з нейзільберу, якість – «спеціальний анциркулейтед», маса – 16,54 г, діаметр – 35 мм, тираж – 35 000 штук. Гурт монети – рифлений.

На аверсі монети номіналом 10 гривень зображений інтер'єр залу для глядачів і розміщені написи: НАЦІОНАЛЬНИЙ/БАНК УКРАЇНИ/10 ГРИВЕНЬ/ 2007, зліва від яких – малий Державний Герб України, а також позначення металу, його проба Ag 925, маса в чистоті 31,1.

На аверсі монети номіналом 5 гривень зображена сцена з балету і розміщені: малий Державний Герб України (вгорі), напис НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, внизу номінал і рік чеканки 5/ ГРИВЕНЬ. На обох монетах розміщений логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі обох монет зображена будівля Одеського державного академічного театру опери і балету, під яким розміщений напис 120 РОКІВ, по кругу монети – ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНиЙ АКАДЕМІЧНИЙ ТЕАТР ОПЕРИ ТА БАЛЕТУ.

Художники монети номіналом 10 гривень: Володимир Таран, Сергій Харук, Олександр Харук. Скульптори: Святослав Іваненко, Володимир Дем’яненко.

Художники монети номіналом 5 гривень: Володимир Атаманчук (аверс), Володимир Таран, Сергій Харук, Олександр Харук (реверс). Скульптори – Володимир Атаманчук, Володимир Дем’яненко.

Ювілейні монети номіналом 10 і 5 гривень є дійсним платіжним засобом України і обов'язкові до прийняття без будь-яких обмежень за їх номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, внески, акредитиви і для переказів.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

453