Народний депутат від Соціалістичної партії України Василь Волга вважає, що закон про держзакупівлі створює правову колізію і радить Секретаріату Президента звертатися до Конституційного суду, а не в Генеральну прокуратуру для тлумачення конституційності нормативно-правового акту.
За словами соціаліста, закон про держзакупівлі, який нібито опублікували на своїх сторінках «Урядовий кур'єр» і «Голос України» створює дискусійну правову колізію. «У нас вийшов такій собі нонсенс. Багато юристів збентежені», - говорить Волга.
«Біля закону про держзакупівлі, який був опублікований в газеті «Урядовий кур'єр», було написане «фотокопія». Підпис Мороза, який на правах голови Верховної Ради має право підписувати такого роду нормативні акти, стояв по даті, коли закон відправився на підпис Президенту. Мороз не підписував цей закон через 15 днів після того, як законопроект був відправлений Президенту. Мало того, поряд з фотокопією, є колонка, суть якої полягає в тому, що проект законопроекту розміщений для ознайомлення», - відзначив депутат.
Волга підкреслив, що є норма права, згідно з якою, якщо витримана процедура, то закон вважається діючим у всіх країнах світу. «Тут сама публікація цієї фотокопії, загалом, насправді у нас є публікацією закону. Тобто, виникає правова колізія – одні юристи стверджують, що закон дійсний, оскільки був опублікований, інші ж дотримуються погляду, що закон не має юридичного сенсу, оскільки не був підписаний Президентом. Конституція з цього приводу говорить, що якщо протягом 15 днів Президент не підписує закон, то тоді закон повинен бути підписаний і опублікований», - додав він.
Вирішити проблему вступу в силу закону, на думку Волги, повинен Конституційний суд. «Відповідь на це питання повинен дати Конституційний суд, який би зараз нормально функціонував, якби не торпедувався Президентом», - констатував нардеп.
«Звернення Секретаріату в Генпрокуратуру – це постріл з гармати по горобцях. Це не та адреса. Нехай звернуться в лігу сексуальних реформ і там, можливо, хто-небудь допоможе. Насправді, - звернення повинно бути в Конституційний суд. І лише КС повинен дати з цього приводу тлумачення», - підсумував соціаліст.
Як раніше повідомляв ForUm, в четвер, 12 липня, перший заступник глави Секретаріату Президента Олександр Шлапак заявив журналістам, що Секретаріат планує звернутися в Генеральну прокуратуру України з приводу заяв ряду державних урядовців про те, що на сьогоднішній день закон про держзакупівлі, прийнятий Верховною Радою V скликання 19 червня, є діючим.
10 липня Азаров заявив, що зміни в закон про держзакупівлі, прийняті Верховною Радою 19 червня п. р., після публікації в «Урядовому кур’єрі» 7 липня набули чинності.
Газети ж «Урядовий кур’єр» і «Голос України» заявили, що публікації закону про зміни в закон про державні закупівлі від 19 червня в номерах за 7 липня не є офіційними публікаціями документа.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом