Заступник глави Секретаріату Президента Олександр Чалий позитивно оцінює рішення Європарламенту про чітку фіксацію європерспективи України в новій угоді з Євросоюзом, але відзначає, що воно носить тільки рекомендаційний характер, а переговори з європейською стороною з цього питання будуть нелегкими.

«Рішення Європарламенту має тільки рекомендаційних характер, і не передбачаю легких переговорів з європейськими бюрократами, безумовно, вони стоятимуть на досить консервативній позиції, це зрозуміло. Проте у нас сьогодні є такий сильний союзник, як Європарламент, і він чітко сформулював певний мандат», - сказав Чалий в інтерв'ю українській службі Би-Би-сі, - передає «Інтерфакс-Україна».

За його словами, те, що за цю поправку проголосували більше 90% євродепутатів, безумовно є позитивом. «А головне - це посилює нашу переговорну позицію, дає нашим пропозиціям про політичну асоціацію і економічну інтеграцію певну моральну підтримку з боку європейського цивільного суспільства», - сказав Чалий.

Він відзначив, що Президент України вітає рішення Європарламенту щодо єроперспектив України. «Ця позиція європейського парламенту абсолютно співзвучна з позицією Президента Ющенка, про яку він неодноразово говорив членам Європарламенту, і його голові під час останніх зустрічей у Брюсселі», - сказав заступник глави Секретаріату.

На думку Чалого, таке рішення Європарламенту створює нове вікно можливостей для євроінтеграції Україні. «Це дає нові аргументи нам на переговорах з Євросоюзом за посиленою угодою. Роль Європарламенту - це передусім роль європейського суспільства, і сьогодні воно чітко висловилося за Україну в Європейському союзі», - підкреслив він.

Чалий вважає, що якщо Україна зможе закрити всі питання вступу до Всесвітньої торгової організації, то в кінець наступного року можна розглядати як можливу дату підписання посиленої угоди з ЄС. «Реальне вікно можливостей, щоб зрозуміти нашу перспективу за формою інтеграції - це буде десь 2011-2013 роки, коли ЄС формуватиме новий семирічний бюджет Європейського союзу, який закінчиться в 2020 році. Враховуючи, що Польща головуватиме в ЄС у 2011 році, то цей рік може бути дуже переломним для визначення конкретних перспектив нашої євроінтеграції», - відзначив він.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

442