Секретаріат Президента України планує звернутися до Генеральної прокуратури України з приводу заяв низки державних чиновників про те, що на сьогодні закон про держзакупівлі, прийнятий Верховною Радою V скликання 19 червня, є таким, що діє.

Про це в четвер журналістам повідомив перший заступник голови Секретаріату Президента Олександр Шлапак.

Він також зазначив, що співчуває замовникам торгів, які на сьогодні не можуть визначити, який із законів про держзакупівлі діє. «Я співчуваю конкретним замовникам торгів», - сказав Шлапак.

За його словами, на засіданні Кабміну 11 липня перший віце-прем'єр-міністр, міністр фінансів Микола Азаров прокоментував ситуацію з законом про держзакупівлі «трохи інакше», чим на прес-конференції після закінчення засідання.

Азаров, підкреслив Шлапак, заявив, що уряд вивчить це питання, і найближчим часом на засіданні Кабміну ухвалить рішення, передає «УНІАН».

Як повідомлялося, 7 липня дуже обмеженим тиражем вийшов номер «Урядового кур’єру» у зв'язку з тим, що народний депутат від опозиції і співробітник СБУ на підставі судового визначення про заборону публікувати текст Закону «Про внесення змін до Закону України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти», прийнятого Верховною Радою 19 червня, заблокували процес друку (за різними версіях – від 10 до 3 тис. екземплярів)

10 липня Азаров заявив, що зміни до закону про держзакупівлі, прийняті Верховною Радою 19 червня п.р., після публікації в «Урядовому кур’єрі» 7 липня набули чинності.

Газети ж «Урядовий кур’єр» і «Голос України» заявили, що публікації закону про зміни в закон про державні закупівлі від 19 червня в номерах за 7 липня не є офіційними публікаціями документа.

11 липня після закінчення засідання Кабміну Азаров заявив, що вирішити проблему з системою державних закупівель можна не указами Президента, а лише шляхом внесення змін до закону про держзакупівлі.

«Нам треба відмінити закон, який діє зараз. Указом можна змінити закон?.. Не можна указом відмінити закон - дурневі зрозуміло. Так я в безглузді ігри не граю. Тому я і Президентові сказав - не можна так робити, ніякий РНБО не припинить ніяким указом закон», - заявив Азаров, пояснюючи неможливість вирішення проблеми шляхом розгляду її на засіданні Ради національної безпеки і оборони України.

На думку Азарова, на сьогодні Верховна Рада є повноважним органом влади, а Президент, якщо йому не подобається те, що вона приймає, може не підписувати документи, окрім тих, які життєво необхідні для країни.

В той же час, міністр Кабінету Міністрів Анатолій Толстоухов заявив, що в «Урядовому кур’єрі» має бути опублікована інформація прес-служби Верховної Ради щодо висловів Президента України про закон про держзакупівлі, а також в газеті мали надрукувати фотокопії тексту цього закону. Мова йде не про текст закону і не про набуття чинності його, а всього лише про фотокопії, підкреслив міністр Кабінету Міністрів.

Президент України Віктор Ющенко своїм указом від 5 липня, оприлюдненим 6 липня, припинив на період до відкриття першого засідання Верховної Ради України VI скликання дії Указу Президента України від 10 червня 1997 року №503 «Про порядок офіційного оприлюднення нормативно-правових актів і набуття чинності їх в частині, які стосуються офіційного оприлюднення законів і інших актів Верховної Ради України. Цей указ набув чинності з дня його публікації.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

480