Профспілки пропонують Президентові України, уряду і парламенту зробити п'ять кроків для реального забезпечення своїх соціальних обіцянок.
Про це йшла мова сьогодні на круглому столі: «Відношення профспілок до передвиборчих соціальних обіцянок Партії регіонів, «Нашої України» і БЮТ» у Києві, передає «УНІАН».
Голова Національного форуму профспілок України Мирослав Якибчук розповів, що лідери профспілкового руху планують передати Президентові України, уряду і парламенту ініціативи, які дадуть можливість наповнити реальним змістом їх обіцянки. «Задовольнити реальні потреби громадян в соціальному захисті можна тільки за умови постійного діалогу з профспілковими організаціями, за умови їх безпосереднього залучення до процесу формування державного бюджету в частині забезпечення соціальних вимог суспільства», - відзначає він.
![](/files/07_2007/jakibchuk.jpg)
За його словами, для того, щоб наповнити змістом соціальні ініціативи політичних партій, Президента, уряду, необхідно прийняти конкретні закони.
Зокрема, профспілки вимагають негайно прийняти Трудовий кодекс, закон «Про соціальний діалог», закон «Про єдиний соціальний внесок» - в яких, насамперед, повинні бути чітко закріплені права і соціальні гарантії людини найманої праці. Змінити форму управління фондами соціального страхування - позбавити їх ручного управління завдяки введенню єдиного електронного реєстру платників і зміні форми правління об'єднаним фондом. Продовжити і прискорити процес введення єдиної тарифної сітки, зробити її обов'язковою для всіх категорій працюючих. Внести зміни до закону про оплату праці, які передбачають встановлення зарплати на рівні не менше 25% від собівартості виробленої продукції, або наданої послуги. Передбачити в законодавстві гарантії пенсійного забезпечення для суб'єктів підприємницької діяльності і «працівників».
«Соціальні ініціативи профспілок, на відміну від популістських передвиборчих обіцянок політиків, які панують останнім часом, мають реальні механізми свого здійснення», - відзначив Якибчук.
Крім того, лідери інших профспілок підкреслювали недоцільність під час виборчої кампанії підтримувати якусь конкретну політичну силу. Замість цього, пропонувалося укладати угоди з різними політичними силами щодо впровадження в життя їх соціальних передвиборчих обіцянок при експертній допомозі профспілок.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом