На Волині створена Гендерна громадська рада, основне призначення якої – впровадження гендерної політики в регіоні.
Як передає «УНІАН», цей дорадчо-консультативний орган був створений за ініціативою Волинського обласного громадського об'єднання «Гендерний центр» і за сприяння управління у справах молоді і спорту Волинської ОДА.
Як зазначили під час презентації ініціатори створення ради, сьогодні на Волині, як, і в багатьох інших регіонах України, існує стереотипне сприйняття проблеми гендерної рівності: звичайно йдеться про порушення прав жінок. Проте, за словами голови ВОДО «Гендерний центр» Оксани ЯРОШ, питання гендера включає і жіночі, і чоловічі, і в цілому сімейні проблеми, тому вирішувати їх слід вивчивши кожну проблему в деталях. Саме таку роботу і здійснюватиме Гендерна громадська рада, створення і діяльність якого підтримана Посольством США в Україні в рамках проекту «Рівні права і можливості жінок і чоловіків Волинської області».
Як зауважив у свою чергу заступник начальника обласного управління у справах молоді і спорту Ігор Дмитришин, спільними зусиллями у Волинській області буде проведення низки акцій, мистецьких заходів, інформаційних кампаній, громадські слухання з питань гендерної рівності, приурочені до щорічної акції «16 днів проти гендерного насильства», а також створений «Гендерний портрет Волинської області».
Як наголошувалося під час презентації ради, вже цього року на впровадження гендерної політики на Волині з обласного бюджету виділено 40 тис. грн., на 2008 рік підійматиметься питання про 300 тис. грн. У перспективі, як повідомив Дмитришин, - створення Гендерного центру як окремої структури.
Фахівці сьогодні називають такі актуальні гендерні проблеми:
- жіночі: керівні посади всіх рівнів – менше 30%; жіноче безробіття становить 58,6% всіх безробітних Волині, в найбільших містах Луцьку і Нововолинську, відповідно, 75 і 72%; заробітна плата жінок в цілому по області минулого року становила 81,6% від зарплати чоловіків; затрата великої кількості часу на домашнє домогосподарство: 15 місяців життя витрачається на миття посуду; 5 років - на приготування їжі.
- чоловічі: чоловіки живуть в середньому 62 роки, це на 12 років менше жінок; мають найвищі в світі темпи зростання захворювання ВІЛ/СНІДом і туберкульозом; третина серед них неодружені; приблизно третину не можуть залишити після собе нащадків; переважна кількість перенесла інфаркт або інсульт; щорічно 80 тисяч з них помирають у працездатному і репродуктивному віці і т.п.
- сімейні: в Україні вдвічі більше показник розлучень, ніж в Євросоюзі; безвідповідальне батьківство; чоловіки мало займаються вихованням дітей; домашнє насильство (економічне, психологічне, фізичне); екологічна ситуація; медичне обслуговування; фінансове становище: сім'я з народженням дитини біднішає на 60%; тільки 4% сімей визнають себе матеріально забезпеченими і ін.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом