Київський зоопарк в паніці! Майже щодня до них приносять найд. А то і зовсім підкидають звірятко на центральний вхід.

Новонароджене оленя, декілька пташенят вухатих сов і крохітки-соколята тільки за минулий тиждень!

«Люди не розуміють, що така «турбота» про маленьких лісових мешканців убивча, – зітхає співробітник науково-просвітницького відділу зоопарку Сергій Григор’єв. – Ми, звичайно ж, піклуємося про найд. Але клітки і вольєри у нас не гумові…»

Якщо більчат і зайчат виходжують і випускають на волю, то з птахами складніше. Вони погано адаптуються до самостійного життя і на волі часто гинуть.

Тепер у оленяти-найди Бембі з'явився дружок. Плямистого малюка теж забрали з лісу люди. Зараз його життя на волосинці, як колись і в Бембі. Головне новенькому в неволі навчитися їсти з пляшки. І «бувалий» Бембі в цьому подає приклад, пише «Блик».

20 совенят потрапили в зоопарк цього літа. Когось принесли, когось підкинули.

«Крихітні вухаті сови не вміють самостійно їсти, полювати, захищатися, коли потрапляють до нас, – говорить орнітолог Олександр Шкрабалюк. – Ми їх привчаємо це робити в неволі. А випусти їх – загинуть з голоду або ворони закльовують».

Поки в зоопарку всього 2 лелеки-найд. Але ще не вечір, говорять співробітники.

«Зараз приносять пташенят, які випали з гнізда, – пояснює Олександр Шкрабалюк. – В кінці літа понесуть підранків – молодих птахів, які при перших вильотах покалічилися або стали жертвами кішок-собак. Лелекам ми підрізуємо 2 пера на крилах. Поки вони відростуть, ми встигаємо пташок виходити і висадити на відкритий ставок, де вони набувають самостійності і відлітають».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

483