Українська парламентська делегація є легітимною і братиме участь у черговій сесії Парламентської асамблеї ОБСЄ.
Як передає «УНІАН», про це заявив заступник міністра закордонних справ Андрій Веселовський у вівторок на брифінгу.
Він нагадав, що 5-9 липня в Києві проходитиме 16-а Щорічна сесія ПА ОБСЄ. За його словами, сесія проходитиме в приміщенні Верховної Ради.
Відповідно до угоди, яку ОБСЄ уклала з ВР, українська сторона відповідатиме за технічне забезпечення, а сторона ОБСЄ - формує порядок денний сесії.
За словами Веселовського, відповідно до протоколу, 5 липня сесія відкриється вітальним словом Президента України Віктора Ющенка, після цього буде звернення голови ВР V скликання Олександра Мороза до учасників сесії.
Веселовський також повідомив, що з 56 держав, які є членами ОБСЄ, в роботі нинішньої сесії візьмуть участь 52.
При цьому заступник міністра відзначив, що, мабуть, за всю історію засідань Парламентської асамблеї ОБСЄ це найвищий показник участі.
Відповідаючи на питання журналістів, він також сказав, що російська делегація, щодо участі якої в цій сесії були сумніви, реєструвалася і братиме участь в її роботі.
Також Веселовський повідомив, що 4 країнами, які відмовилися брати участь у сесії, є Киргизія, Албанія, Молдова і Чорногорія. Він відмовився детально конкретизувати причини їх відмови, відзначивши, що, зокрема, серед причин може бути недостатнє фінансування.
Крім цього, відповідаючи на питання журналістів, чи буде повноважною українська парламентська делегація, враховуючи указ Президента про розпуск ВР цього скликання, Веселовський сказав, що українська парламентська делегація на чолі з депутатом Олегом Білорусом є повноважною і братиме участь у роботі сесії.
Веселовський пояснив, що відповідно до установчих документів ОБСЄ, парламентська делегація кожної країни є легітимною протягом 6 місяців після закінчення повноважень депутатів кожного в парламенті.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом