![Томенко радить повчитися на помилках Кучми](https://for-ua.com/static/images/previews/21/214182-2.jpg)
Успішний конституційний референдум можливий тільки за умови обліку помилок попередніх ініціатив Леоніда Кучми. Таку думку виказав один з лідерів БЮТ Микола Томенко, коментуючи останні ініціативи Віктора Ющенка щодо конституційного процесу.
Політик відзначив, що давня ідея щодо проведення референдуму про зміни в Конституцію сьогодні знайшла підтримку Президента і «Нашої України». «Повністю очевидно, що зараз недоцільно виносити на конституційний референдум питання відміни депутатської недоторканності і скорочення кількості парламентаріїв. Ці ідеї суспільство схвалювало і схвалюватиме. Але проблема - в політичній волі щодо їх реалізації. Слід пригадати, що у Верховній Раді V скликання таку ініціативу нашої команди ніхто не підтримав», - сказав опозиціонер.
Він також додав, що команда БЮТ, як і Віктор Ющенко під час референдуму 2000 року і дискусії щодо політичної реформи в 2003 році, виступає проти створення двопалатного парламенту, оскільки не вважає цю ідею оптимальною для країни. «Слід пригадати хоча б той факт, що впровадження двопалатного парламенту потребуватиме внесення змін не тільки в Конституцію, але і в перегляд практично всіх базових законів», - вважає БЮТовец, передає «ЛІГА».
Як результат, Томенко запропонував план дій щодо прийняття оптимального Основного Закону України. На його думку, ключовою в плані прийняття нової редакції Конституції повинна стати проста ідея - «запитати думку суспільства щодо напряму, в якому повинен рухатися конституційний процес». «Для цього слід провести всенародний референдум як дорадче опитування щодо фундаментальних принципів розподілу влади (президентської або парламентської республіки) і, можливо, ряду інших базових норм нової Конституції. Згідно з результатами референдуму, напрацьовувати остаточний її текст повинні експерти, а приймати запропоновані зміни - Верховна Рада в порядку, визначеному діючим Основним Законом», - підсумував політик, уточнивши, що за таких умов до формування Конституції будуть причетні і суспільство, і експерти, і політики.
Нагадаємо, Ющенко пообіцяв представити на широке обговорення концептуальні основи нової редакції Конституції України. Однією з ініціатив Президента стало можливе формування в Україні двопалатного парламенту.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом