За даними Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я, щороку у світі від ДТП гине більш, ніж 1, 2 млн. осіб. Вчені прогнозують зріст цієї цифри на 65 % у найближчі 20 років. Про це йдеться в прес-релізі конференции «Аварії на дорогах: причини та шляхи подолання», організованої ЗАТ «Український Страховий Дім» та Товариством сприяння обороні України.

Масштаби дорожньо-транспортного травматизму в Україні значно випереджають аналогічні показники більшості країн світу. Тільки за 2006 рік В Україні трапилося 49 491 дорожньо-транспортна пригода, в якій загинуло 7 592 та було травмовано 60 018 осіб. У порівнянні з 2000 роком можна констатувати, що кількість ДТП на дорогах України за цей період зросла на 42,8%. Згідно з підрахунками українських соціологів, кожні 16 хвилин на дорогах країни відбуваються аварії. Що дві години у них хтось гине і ця сумна цифра наростає у середньому до 5 тисяч осіб на рік, - йдеться в прес-релізі.

Причин такої тривожної ситуації чимало. «Український Страховий Дім» - компанія, що спеціалізується на автомобільному страхуванні та збирає і аналізує статистику причин ДТП. Згідно наших даних, поряд з перевантаженістю доріг, що будувалися в період СРСР і не розраховані на великий автомобільний потік (а лише торік в Україні продано 370 тисяч нових автомобілів), поганим станом автодорожнього покриття, недостатньо розвинутою системою регулювання дорожнього руху головною причиною виявився саме низький рівень водійської підготовки і культури водіння учасників дорожнього руху.

Отже, на переконання голови правління ЗАТ «Український Страховий Дім» Михайла Берліна, починати розв’язувати вкрай гостру проблему наростання аварійності на вітчизняних автошляхах потрібно, по-перше, з надання проблемі статусу державної, з усвідомлення того факту, що вирішення її потребує вольових та рішучих дій з боку держави.

«Нами був проведений моніторинг реакції держав і громадськості на проблему підвищення рівня аварійності на дорогах у державах Європи,- каже Берлін. – Всесвітня Організація Охорони Здоров’я разом із Всесвітнім Банком опублікували текст Всесвітньої доповіді про попередження дорожньо-транспортного травматизму, з 23 по 29 квітня 2007 року ООН був поведений Перший всесвітній тиждень дорожньої безпеки, активний інтерес до цих питань виявляють міжнародні благодійні організації і фонди. Днями на проблему впливово відреагував Ватикан, поширивши 10 заповідей до водіїв. У Росії прийнята і втілюється масштабна федеральна цільова програма «Підвищення безпеки дорожнього руху в 2006-2012 роках», спрямована на зниження аварійності.

В Україні ця проблема поки ще не піднята на належному рівні, на сьогодні немає державного проекту, здатного зменшити рівень аварійності на дорогах.

Другий метод подолання проблеми аварійності Михайло Берлін бачить у приведенні до відповідного рівня первинної ланки – процеса підготовки водіїв.

ЗАТ «Український Страховий Дім» та Товариство сприяння обороні України (найкрупніше товариством, що готує водіїв) зініціювали створення робочої групи, метою якої є пошук шляхів ефективного навчання водінню.

Намагаючись привернути увагу громадськості до цієї глобальної проблеми, ЗАТ «Український Страховий дім» та Товариство сприяння обороні України організували конференцію. Учасники конференції спільно обговорять шляхи подолання аварійності на дорогах України.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

595