Більшість українських громадян вважає, що в Україні не існує рівності всіх перед законом, а також механізмів, що дозволяють впливати на прийняття державних рішень.

Про це свідчать результати опитування, обнародуваного в понеділок. Опитування проводилося Українським інститутом соціальних досліджень імені Олександра Яременка і Центром «Соціальний моніторинг» з 16 по 23 червня у всіх регіонах України. Всього опитано 1981 респондент у віці від 18 років. Погрішність вибірки складає 1,31-2,18%.

Згідно з результатами опитування, 56% респондентів вважають, що в Україні зовсім не існує рівності всіх громадян перед законом, 30% - в основному не існує. Протилежної точки зору дотримуються близько 10% опитаних, передає «Інтерфакс-Україна».

Крім того, близько 80% респондентів упевнені, що висловлювання про те, що Україна є суверенною, незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою, не відповідає дійсності. Стверджують зворотне тільки 20% учасників опитування.

Близько двох п'ятих опитаних (40%) вважають, що громадяни України ніяк не можуть впливати на прийняття державних рішень. Практично стільки ж учасників опитування - 42% - упевнені, що на сьогоднішній день в Україні формально існують механізми, що дозволяють впливати на прийняття державних рішень, але на практиці вони не діють.

При цьому механізмом, який дозволяє впливати на прийняття конкретних рішень, 47% опитаних вважають вибори президента, 47% - участь у мітингах, демонстраціях, 46% - участь у страйках, 41% - вибори у Верховну Раду, а також у місцеві ради.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

586