У ході розслідування справи про захоплення Генеральної прокуратури України допитано близько 100 осіб, 15 з них визнані потерпілими. Про це журналістам на брифінгу в СБУ повідомила прес-секретар СБУ Марина Остапенко.

Вона нагадала, що 24 травня була відкрита кримінальна справа про захоплення Генпрокуратури. За її словами, в ході розслідування допитані як свідки близько 100 осіб, 15 людей визнані потерпілими. Остапенко підкреслила, що при цьому ніякі звинувачення нікому поки не висунуті.

Прес-секретар також додала, що сьогодні вирішується питання про подальше розслідування цієї справи СБУ разом з Генпрокуратурою, передає «УНІАН».

Як повідомлялося, 24 травня Президент України звільнив Святослава Піскуна з посади Генпрокурора.

Депутати коаліції, які не погоджувалися з цим рішенням, прибули до будівлі Генпрокуратури, щоб «забезпечити законний порядок у країні».

Також в Генпрокуратуру прибув Цушко у супроводі спецпідрозділу «Беркут». Вони затіяли бійку з представниками Управління держохорони, щоб проникнути в кабінет Генпрокурора.

У свою чергу працівники Управління держохорони прибули в Генпрокуратуру, щоб гарантувати призначення керівником відомства Віктора Шемчука.

25 травня прес-центр СБУ повідомив, що за дорученням Генпрокуратури України Служба безпеки України розслідує дві кримінальні справи у зв'язку з подіями, що відбулися 24 травня в будівлі Генпрокуратури України в Києві. Зокрема, розслідується кримінальна справа за фактом захоплення будівлі, яка забезпечує діяльність органів державної влади - Генеральної прокуратури України з метою перешкоджання нормальній роботі цієї установи, тобто скоєнні злочину, передбаченого ст.341 Кримінального кодексу України.

Службою безпеки України також розслідується кримінальна справа про перевищення влади і службових повноважень, тобто навмисного здійснення службовими особами МВС України дій, які явно виходять за межі наданих їм прав і повноважень, що завдало істотного збитку державним інтересам, які охороняються законом, і супроводжувалося насильством, тобто злочину, передбаченого ч.2 ст.365 КК України.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

317