Голова Верховної Ради України Олександр Мороз не здивований тим, що протягом двох днів парламентарії так і не знайшли компроміс з низки питань, розгляд яких планувався у залі. Про це, як передає кореспондент ForUm’у, Мороз заявив, виступаючи в парламенті.
«Вчора ми провели нараду з керівниками фракцій, обговорили ті питання, які треба виносити на розгляд парламенту вчора і сьогодні. Також ми обговорили необхідність підготовки питань, пов'язаних з підготовкою до вступу України до СОТ, проте ми зіткнулися з гострими дискусіями з приводу змісту тих документів, які треба тут розглядати. Невипадково робоча комісія три тижні працювала, і так і не прийшла до єдиної думки. Зрозуміла річ, що знайти компроміс там, де він не був знайдений протягом трьох тижнів дуже непросто», - підкреслив глава парламенту.
В той же час він нагадав, що у вівторок депутати Ради підтримали три питання порядку денний, з яких вдалося домовитися без особливих складнощів. «Ви, очевидно, помітили, що вчора ми проголосували всі документи практично конституційною більшістю, це нормально», - зазначив Мороз.
Крім того, він повідомив, що парламентська опозиція виступає категорично проти низки змін до закону про вибори, зокрема, «опозицією категорично не сприймається норма, яка передбачає наявність бар'єру явки на позачергових виборах».
За словами Мороза, в цьому питанні коаліція вважає, що парламент не може бути вибраний, коли в голосуванні взяли участь менше 70% виборців притому, що позачергові вибори проводяться при явці 20% виборців. «Це може бути тоді, коли вибори проводяться неконституційно і нав'язується думка, і люди протестуючи проти цього, не йдуть на вибори», - заявив він.
Мороз також підкреслив, що опозиція категорично не сприймає намір коаліції ввести в дію поправку в закон про державний реєстр, оскільки ця поправка передбачає використання можливостей держреєстру до початку виборчої кампанії, «для того, щоб можна було сподіватися на більш-менш чесне визначення кількості учасників виборів».
Також, за його словами, фракції опозиції не сприймають, необхідність використання даних прикордонної служби для того, щоб можна було послатися на об'єктивні показники, хто з виборців перебуває за кордоном, а хто в Україні.
Ганна Писаренко
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом