Прокуратура Автономної Республіки Крим пропонує створити базу даних нелегальних мігрантів. Цей пункт включений у план заходів, розроблених під час міжвідомчої наради з питань тенденцій розвитку міграційних процесів в автономії.
Як повідомили в прес-службі кримської прокуратури, на початку травня були зібрані представники всіх відповідальних органів для обговорення результатів проведення прокурорських перевірок дотримання законодавства у сфері міграції.
«Збільшення минулого року потоку нелегальних мігрантів і відповідно зроблених ними злочинів і правопорушень стало приводом для ретельного аналізу причин, що сприяють цій негативній тенденції, і пошуку заходів протидії», - відзначили в прокуратурі, передає «ЛІГА».
Серед таких заходів - створення бази даних незаконних мігрантів і осіб, які притягувалися до відповідальності за порушення порядку працевлаштування і прийому на навчання мігрантів, незаконне надання їм житла; проведення перевірок фірм, які займаються працевлаштуванням іноземців, а також набором їх навчання в Україні; моніторинг в'їзду іноземців і осіб без громадянства з метою навчання і туризму.
Органам міліції, Служби безпеки прикордонної служби було доручено ініціювати перед Верховною Радою Криму питання про створення пункту тимчасового перебування нелегальних мігрантів на території республіки. «Про необхідність створення такого пункту - з метою врегулювання процедури адміністративного затримання нелегалів і примусового їх видворення, прокуратура говорить вже не перший рік. Але якщо раніше апелювали до виконавчих структур у Києві, тепер вирішили діяти через місцеву владу, яка передусім повинна бути зацікавлена у впорядкуванні міграційних процесів у Криму», - повідомили в прокуратурі автономії.
Заплановані також спеціальні оперативно-профілактичні заходи щодо протидії правопорушенням, пов'язані з перебуванням, мешканням і працевлаштуванням іноземних громадян на території автономії.
Оцінювати виконання наміченого прокурори будуть у грудні - провести розроблені заходи очікується в травні-листопаді поточного року.
Нагадаємо, згідно з доповіддю Всесвітнього банку «Міграція і грошові надходження від працюючих за кордоном громадян у країнах Східної Європи і колишнього Радянського Союзу», Україна займає четверте місце в світі за числом мігрантів, що прибувають.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом