Список «Ворогів преси-2006» першого українського антирейтингу очолили Київський міський голова Леонід Черновецький, народний депутат (фракція Партії регіонів) Олег Калашнцков і намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, Архієпископ Павло.

Список «Ворогів преси-2006» був представлений на прес-конференції в Києві Інститутом масової інформації і медіа-профспілками України.

Учасники конференції відзначили, що Черновецький незаконно обмежив доступ журналістів до інформації про діяльність Київської мерії, чинив тиск на ЗМІ шляхом подачі позовів до суду, систематично публічно ображав журналістів, ввів цензуру в комунальних ЗМІ, з порушенням чинного законодавства звільняв і продовжує звільняти журналістів комунальних ЗМІ, передає «УНІАН».

Калашников причетний до побиття знімальної групи телеканалу СТБ; не відреагував на вимогу понад 1000 журналістів визнати свою вину і публічно погрожував журналістам.

Архієпископ Павло 28 серпня 2006 року був причетний до силового вилучення касети зі знятим відеоматеріалом у знімальної групи «5 каналу»; добивався звільнення журналістки Наталії Тугузової, яка поставила йому незручне запитання; не визнав право журналістів і суспільства на отримання інформації; правоохоронці відмовилися порушувати кримінальну справу через відсутність складу злочину.

Також до списку «Ворогів преси-2006» потрапили народний депутат (фракція Партії регіонів) Дмитро Шенцев, який 3 червня 2006 року побив фотокореспондента Андрія Авдошина за зйомку під час засідання сесії Харківської міської ради; голова Верховної ради АР Крим Анатолій Гриценко, який 7 грудня ввів незаконні кількісні обмеження на акредитацію журналістів і змусив понад 50 кримських журналістів вдатися до акцій протесту; міський голова Донецька Олександр Лук’янченко, який 11 вересня 2006 року без попередження обмежив доступ журналістів на сесію міськради, а також 3 жовтня подав до суду на газету «Громадська правда» за розповсюдження карикатур на нього.

Сьоме місце в списку посів народний депутат (фракція Партії регіонів) Василь Кисельов, який пропонував ввести кримінальну відповідальність за наклеп і намагався закрити Чорноморську телерадіокомпанію.

Ворогами преси в 2006 році також визнані голова Львівської обласної ради Михайло Сендак, який публічно чинив тиск на журналістів обласної телекомпанії «Левів-ТБ, вимагаючи доступу до ефіру, а також вимагав від телекомпанії знімати програми з ефіру; міський голова м. Ладижин, Вінницька обл. Валерій Коломойцев, який у листопаді 2006 року подав позов на 100 тис. грн. на Людмилу Головашич, редактора «Ладижинської газети», в грудні не пустив на засідання міськради кореспондента «Ладижинської газети».

На десятому місці ворогів преси-2006 опинився голова Верховної Ради Олександр Мороз за те, що він подав численні позови на друкарські ЗМІ і Інтернет ЗМІ за критичні публікації про себе і свою діяльність.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

426