Поспіх з прийняттям Податкового кодексу нашкодить всім, вважає перший заступник глави Секретаріату Президента України Олександр Шлапак. Про це він заявив сьогодні на прес-конференції.
«Мені здається, що такий серйозний документ, як Податковий кодекс, не отримає сьогодні належної уваги з боку всіх, хто потім буде причетний до реалізації положень цього кодексу», - відзначив він.
Як пояснив Шлапак, «темп, який узяв уряд щодо підготовки кодексу, на мою думку, може зіграти злий жарт зі всіма, в тому значенні, що кодекс буде внесений до парламенту і дуже швидко, як це робиться останнім часом, проведений через комітети... і прийнятий, а потім, оскільки в самому кодексі передбачені умови мораторію (передбачений мораторій на прийняття змін у податкове законодавство строком на 5 років з дня вступу в дію Податкового кодексу – ред.), нам буде достатньо складно вигризти звідти деякі норми, які, на мою думку, не повинні входити до Податкового кодексу».
У зв'язку з цим Шлапак виразив надію, що «той час, який відведений зараз на оцінку цього проекту, буде ефективно використаний всіма платниками податків і асоціаціями виробників».
Він нагадав, що уряд помістив проект Податкового кодексу на своєму офіційному сайті 13 квітня п. р., і тепер у платників податків є мінімум 1 - максимум 3 місяці, щоб надати свої зауваження і пропозиції стосовно документу. При цьому уряд планує до середини травня направити документ до парламенту, заздалегідь на 12 травень призначено засідання КМУ, на якому планується розглянути проект Податкового кодексу, передає «УНІАН».
Шлапак також повідомив, що засідання робочої групи щодо підготовки документа, на якому підведуть попередні підсумки стосовно обговорення проекту Податкового кодексу, пройде в п'ятницю, 27 квітня.
«Бажання, яке виказує сьогодні міністр фінансів - отримати Податковий кодекс вже цього року і отримати бюджет наступного року вже на новому Податковому кодексі, я б всіляко вітав. Єдине, що я б запропонував, так це той час, який залишився до прийняття Кодексу, а в нас є фактично разом з парламентом (враховуючи час обговорення документа в парламенті – ред.) 2,5 місяці, повинне піти на дуже серйозні дискусії. Якщо ці питання, які в мене червоним відзначені (спірні норми, які потребують додаткового обговорення – ред.), будуть враховані, то я б, якщо був би депутатом, голосував би за те, щоб цей Кодекс набув чинності, - сказав Шлапак.
При цьому він відзначив, що якщо «ми виявимося не готовими до яких-небудь речей» (не буде знайдений компроміс по тих або інших нормах – ред.), то можна йти шляхом, коли спірні питання окремо виносяться з документа, але при цьому в Кодексі передбачається їх обговорення і реалізація в майбутньому.
«Часу в нас у принципі 2 місяці з хвостиком для того, щоб пройти цей дедлайн 15 серпня. Допрацювати до цього часу цей документ можна, єдине, що я хотів би, так це те, щоб платники податків твердо стояли на позиціях, які не приведуть до погіршення ситуації з погляду платника податків і точки зору бюджету. На цьому потрібно стояти принципово. Якщо це не вдасться владнати, то краще його (Податковий кодекс – ред.) не приймати в такому форматі, як зараз. У будь-якому випадку, якби сказали - давайте, голосуємо, і біс з ними з цими зауваженнями, так говорити не можна, дуже серйозні зауваження», - сказав Шлапак.
Як повідомлялося, 12 квітня на розширеному засіданні парламентського комітету з питань економічної політики перший віце-прем'єр Микола Азаров повідомив, що 18 квітня проект Податкового кодексу буде винесений на розгляд Кабінету Міністрів України, а ще через тиждень він буде поданий у Верховну Раду. Він виразив упевненість, що після прийняття Податкового кодексу Верховною Радою документ буде підписаний Президентом.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом