Претензії Президента України Віктора Ющенко щодо нелегітимності коаліції у Верховній Раді і висунуті ним умови, на яких парламент може уникнути розпуску, - неправові і неконституційні. Про це в понеділок заявив голова Верховної Ради Олександр Мороз під час зустрічі з керівниками дипломатичних місій держав-членів Європейського союзу і Великої вісімки.

Спікер відзначив, що коаліція створена на основі рішення фракцій і індивідуальних заяв окремих депутатів. Крім цього, в регламенті ВР є норма, згідно з якою депутати можуть в індивідуальному порядку приєднатися до коаліції або опозиції.

Кажучи про вимогу Президента законодавчо затвердити положення Універсалу національної єдності, Мороз назвав його нелогічним, оскільки це «політичний документ, документ про наміри».

Коментуючи вимогу щодо імперативного мандата для депутатів ВР, голова ВР підкреслив, що Конституція цього не передбачає. Мороз нагадав, що Венеціанська комісія дала негативну оцінку закону про імперативний мандат для депутатів місцевих рад, назвавши його таким, що суперечить демократичним принципам ЄС, передає «РБК-Украина».

Кажучи про обставини, які привели до політичної кризи в країні, спікер відзначив, що ситуація має «суб'єктивний, і навіть персональний характер». Кризова ситуація пояснюється бажанням окремих політиків задовольнити власні владні амбіції, відзначив Мороз, запевнивши, що будь-які дії, що суперечать Конституції, «отримають адекватну відповідь». «Ми триматимемо ситуацію під контролем, і вона буде в правовому полі», - підкреслив спікер.

В той же час голова ВР відзначив, що втручання інституту Президента в діяльність ВР і судової гілки влади має неконституційний характер, назвавши таку позицію неприпустимою. В той же час, в діяльності парламенту немає ніяких ознак порушення Конституції, підкреслив він. З боку ВР немає дій, які можна розцінювати як наступ на повноваження Президента і спробу узурпації влади, резюмував Мороз.

Як раніше повідомляв ForUm, в суботу, 31 березня, виступаючи на з'їзді «Нашої України» Глава держави Віктор Ющенко розповів, в якому випадку він розпустить парламент.

«Якщо у Верховній Раді не буде відновлена на конституційній основі діяльність більшості, я підпишу указ про розпуск парламенту», - зокрема, сказав Президент.

Крім того, Ющенко пояснив свою позицію щодо виходу з ситуації, що склалася в країні. «На першому пленарному засіданні ВРУ припинити антиконституційну індивідуальну практику формування коаліції в парламенті. Друге – прийняти закон про імперативний мандат для народних депутатів України. Третє – забезпечити безперешкодний розгляд Конституційним Судом всіх резонансних справ», - сказав Ющенко.

За його словами, також необхідно припинити політизування правоохоронних органів України.

Президент також вважає, що необхідно негайно почати конституційний процес. «Конституційна комісія починає роботу наступного тижня, напрацьовані нею зміни (Конституції - ред.) обговорюються в квітні-травні. Другий етап політичної реформи обговорюється в пакеті з напрацьованими змінами і приймається восени», - підкреслив Глава держави.

Ющенко також запропонував закріпити на законодавчому рівні положення Універсалу національної єдності».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

440