Лідер Комуністичної партії України Петро Симоненко сподівається, що опозиція приєднається до ініціативи КПУ про ліквідацію інституту президентства. Про це повідомили в прес-службі КПУ.

«Я задоволений, що хай і рідко, але навіть в головах самих «помаранчевих і оскаженілих політиканів» бувають хвилини прояснення. І такі «прояснення» ми маємо в повній мірі використовувати на користь людей і затвердження народовладдя», - сказав Симоненко.

Лідер КПУ висловив надію, що чергове «прозріння» не за горами. «Я думаю, що наступним положенням програми Компартії, яке «просвітлить мізки» так званої опозиції буде ліквідація поста Президента, оскільки протягом всієї новітньої історії України президентський пост використовувався виключно як інструмент лобіювання політико-бізнесових інтересів певних вітчизняних груп і кланів, а також для просування інтересів транснаціональних корпорацій і іноземних держав на території України», - додав Симоненко.

На його думку, «умови президентського ультиматуму Коаліції національної єдності і уряду не більше ніж дешевий популізм, який може дуже дорого обійтися людям».

Він переконаний, що всі пункти президентського ультиматуму, окрім одного, носять або декларативний характер, як, наприклад пункт про «завершення конституційного процесу до травня», або явно помилкові. «Єдиним конструктивним пунктом президентського ультиматуму є запозичення з виборчої програми Компартії і наших пропозицій про зміни до Конституції України положення про необхідність введення імперативного мандата», - заявив Симоненко, передає «УНІАН».

Він підкреслює, що коаліція національної довіри сформована трьома фракціями: КПУ, Партії регіонів і СПУ виключно на конституційній основі.

«Тиск на «Конституційний Суд, насправді, чинить не Коаліція, а Президент і його секретаріат. Політизування коаліцією МВС - міф, оскільки Коаліцію національної єдності сформували різні на свої політичні і ідеологічні переконання сили», - відзначає лідер КПУ.

На його думку, Президент чинить тиск на СБУ, МЗС і втручається в діяльність судової влади.

«Що ж до вимог узаконити положення Універсалу і прийняти президентські поправки до Закону про Кабінет Міністрів, то їх Ющенко має адресувати, насамперед, не Коаліції національної єдності, а тим, кого він вважає своїми соратниками. Адже саме фракція БЮТ проголосувала за подолання президентського вето на Закон про Кабмін, і саме Тимошенко навідріз відмовилася підписувати Універсал», - додав Симоненко.

Як раніше повідомляв ForUm, виступаючи 31 березня на з'їзді НСНУ, Ющенко вимагав на найближчому пленарному засіданні парламенту припинити формування коаліції за принципом індивідуального членства, прийняти Закон про імперативний мандат народних депутатів і розблокувати роботу Конституційного Суду.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

385