Рівненські правоохоронці викрили групу осіб, які займалися незаконною торгівлею зброєю, викраденою з міліційного складу в Києві (Центру ресурсного забезпечення МВС).


Про це повідомили на прес-конференції прокурор Рівненської області Олексій Баганець і начальник УСБУ в області Юрій Крапивін.


За словами Баганця, до цієї групи, що має всі ознаки організованого злочинного угрупування, входили двоє діючих міліціонерів (працівник Центру ресурсного забезпечення МВС і співробітник УМВС України в області), один колишній міліціонер, а також посередник і покупці зброї з Черкаської області.


Як повідомив Баганець, у даній справі проходять ще шість осіб, троє з яких затримані і знаходяться в слідчому ізоляторі УМВС, а інші - на підписці про невиїзд. У зловмисників вилучено сім пістолетів ТТ.


При цьому прокурор області відзначив, що інвентаризація зброї в Центрі ресурсного забезпечення МВС підтвердила недостачу десяти пістолетів ТТ. Працівник міліційного складу, який викрав пістолети, мав намір замінити їх муляжами, але не встиг.
Як повідомив Баганець, працівнику складу в Києві за кожний пістолет давали по 80 доларів США, а під час продажу замовникам вони коштували вже по 850 доларів кожного.
Крім того, за словами прокурора, у міліціонерів, які проходять у справі, вилучено вдома цілий арсенал зброї: автомат Калашникова, наган-револьвер, пістолет Марголіна, декілька тисяч патронів і запчастини, з яких можна зібрати не одну одиницю зброї, передає «УНІАН».


На прес-конференції наголошувалося, що за останній час це перша результативна операція такого масштабу, яку провели оперативники УСБУ спільно з працівниками облпрокуратури. Оскільки злочинні дії були добре задокументовані, вдалося викрити весь канал постачання зброї - від місця її зберігання до кримінального середовища.


Як повідомили учасники прес-конференції, за матеріалами УСБУ проти затриманих порушено кримінальну справу за ст.263 Кримінального кодексу України (незаконне поводження із зброєю). Згідно з цією статтею передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на термін від двох до п'яти років.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

541