Координатор парламентської більшості, лідер фракції Партії регіонів Раїса Богатирьова закликає Президента України Віктора Ющенка і лідера об'єднаної опозиції Юлію Тимошенко спільно працювати над національним діалогом «за нашим, на жаль, ще «не обтесаним столом», для національного інтересу». Про це мовиться в заяві Богатирьової.

«Необхідно на якийсь час, передбачений Конституцією, заховати бойові топірці і витягнути все каміння з-за пазухи сорочок від модних кутюр’е», мовиться в заяві.

За словами Богатирьової, «влада - це тільки мить і чужий солодкий сон. А наша політична історія - скрижалі вічності, куди вписуються всі благі справи на користь всієї нації». «Над ними, - запевняє вона, - і хоче працювати парламентсько-урядова коаліція спільно з Президентом і політичною меншістю».

В той же час, як заявила Богатирьова, «останні заяви лідера об'єднаної опозиції Тимошенко про створення неконституційного органу - Комітету національного порятунку, не приховують заклики до зміни конституційного ладу за межами правового поля, свідчать про відмову опозиції від діалогу як способу організації демократичних процесів і переходу до сценарію руйнування суспільної стабільності, громадянської непокори і революційного тиску на органи державної влади, передусім на Президента і Конституційних Суд».

Особливо непокоїть, за словами координатора більшості, «зацікавлена участь у цьому процесі Президента України, який своєю публічною позицією останнім часом демонструє практично повну підтримку популістських і небезпечних для відродженого суспільного діалогу дій політичної меншості, що вимагає реваншу».

При цьому Богатирьова підкреслила, що Президент, як гарант основних цінностей національної незалежності і дотримання Конституції, не може діяти від імені опозиції і в інтересах тільки меншості. «Його конституційна місія - сприяти політичній більшості і його уряду в проведенні реформ і забезпеченні стабільності державного розвитку, збільшенні бази законних прав і свобод українців», - заявила лідер фракції Партії регіонів, додавши, що «породжений конфлікт за участю Президента надзвичайно важко, як показує наш досвід, буде вирішити». Конфлікт, на переконання Богатирьової, «може привести тільки до глибокої кризи і втрат нації. Особливо, якщо йдеться про міцність і непорушність конституційного ладу», передає «УНІАН».

У зв'язку з цим, як сказала координатор більшості, особливу тривогу викликає інформація про посилення політичного тиску на суддів Конституційного Суду, у тому числі і з використанням легітимних можливостей Президента України: заборона відрядження суддів у Страсбург, безпрецедентність проведення з ними наради в Секретаріаті Президента. «Це може бути розцінено, зважаючи на абсолютну незалежність Конституційного Суду від будь-яких позицій Глави держави або іншої політичної влади в Україні, як неприхований вплив на правосвідомість і професійну сумлінність суддів, які зобов'язані забезпечувати верховенство Конституції», застерігає Богатирьова.

«Тиск на Конституційний Суд, якщо він і буде ініційований, може тільки знищити наші ефективні, але ще слабкі загальнонаціональні досягнення, примусити політичну більшість у відповідь до кроків щодо захисту конституційного ладу, прав і свобод громадянина», - переконана Богатирьова.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

512