25 березня - День Служби безпеки України. Національне свято Греції - День незалежності. Відзначається з нагоди масового повстання греків протитурецькоговолодарювання, що почалося в 1821 році на чолі з офіцером російської служби Дімітріосом Іпсиланті і яке тривало близько 300 років. Проте, до справжньої незалежності Греції було ще далеко. Крім того, сьогодні - День пам'яті жертв комуністичного терору в Латвії. А українці можуть відсвяткувати день народження свого кумира Володимира Кличка - українського боксера-важкоатлета, олімпійського чемпіона 1996 року, чемпіона світу серед професіоналів за версією WBO. А народився Володимир у 1976 році.

В ніч з 25 на 26 березня 1999 року в Київській області в автокатастрофі під Борисполем загинув відомий український політик і правозахисник В’ячеслав Чорновіл. Автомобіль, в якому лідер Руху повертався з Кіровограда, на великій швидкості врізався у вантажівку з причепом. Деякі політики заявили про можливість того, що вантажівка на нічній трасі з'явилася не випадково. Слідство встановило, що причиною загибелі В’ячеслава Чорновола став нещасний випадок. Народився політик 24 грудня 1937 року в Черкаській області. В 1960 році закінчив факультет журналістики Київського університету. З 1965 року почав активно протестувати проти репресій в середовищі української інтелігенції, збирати інформацію про порушення прав людини в Україні. Вперше арештований в 1967 році. Далі - арешти в 1972 і 1980 роках за політичними мотивами. В цілому відбув 3 таборах і засланні 17 років. У 1985 році В’ячеслав Чорновіл повернувся в Україну. В 1990-у вибраний головою львівської обласної ради і депутатом ВР України. З 1993 року голова Народного Руху України.

За православним календарем: Пам'ять преподобного Феофана сповідувача, праведного Фінєєса, святителя Григорія Двоєслова (=ХК= 3.09), тата Римського, преподобного Сімеона Нового Богослова. Святкування Лідської нерукотворної на стовпі перебуваючій Чудотворної ікони Божої Матері.

Православні: Григорій, Семен.

Католицькі: Марія.

Цього дня:

752 Стефан (II), обраний двома днями раніше Папою римським, помер від апоплексичного удару. Оскільки він не пройшов необхідного обряду висвячення, його ім'я не включено в список понтифіків. Новий Папа також узяв собі ім'я Стефан, але через сумну передчасну кончину попередника його називають то Стефан II, то Стефан III.

1811 Свято всіх, хто вирощує цукровий буряк. Буряк досі використовувався тільки як пожива для худоби, але в період наполеонівських воєн континентальна Європа виявилася відрізаною від Вест-Індії, яка постачала виробляла з цукрової тростини цукор. Цього дня імператор Наполеон Бонапарт видав декрет про виділення 80 000 акрів землі для вирощування цукрового буряка, підготовку фахівців і будівництво заводів для отримання цукру з буряка, а також виділив значні субсидії для стимулювання селян, які вирощували буряк. До 1814 року 40 невеликих заводів виробляли цукор в декількох країнах. Після поваленням Наполеона галузь занепала, але незабаром в багатьох країнах буряк став головною сировиною при виробництві цукру.

1843 У Лондоні відкритий пішохідний тунель під Темзою, який сполучає Wapping з Rotherhithe.

1896 О. С. Попов здійснив в Російському фізико-хімічному товаитсві першу в світі передачу радіосигналу.

1917 Постанова Тимчасового уряду про відміну смертної кари.

1949 Сталінські депортації декількох тисяч людей з Латвії до Сибіру.

1957 У Римі Франція, Бельгія, Люксембург, Нідерланди і ФРН уклали угоду про створення Європейського економічного співтовариства (ЄЕС).

1974 На екрани вийшов фільм Василя Шукшина «Калина красна».

1990 - для нейтралізації прихильників виходу Литви зі складу СРСР радвлада направила до Вільнюса війська і танки.

1995 - американський боксер Майк Тайсон достроково звільнений з в'язниці за добру поведінку.

1997 Мисливці за скарбами на чолі з аргентинцем Херманом Моро оголосили, що вони знайшли біля берегів Еквадору затонулий в 1654 році іспанський галеон La Capitana з вантажем золота і срібла. Експерти розійшлися в оцінці можливої вартості знайдених скарбів - від декількох мільйонів до декількох мільярдів доларів.

25 березня народилися:

1347 Катерина Сиенська, справжнє ім'я Катеріна Бенінказа (1347-1380), італійська релігійна діячка і письменниця. Черниця домініканського ордена. Зарахована до лику святих. Брала активну участь у політичному житті свого часу. Всемірно сприяла поверненню Папи до Рима з авіньонського полону, а також багато зробила для підготовки церковної реформи. Знамениті її «Листи» (всього їх 381), які вона з 1370 по 1380 р. посилала священикам, Папам, королям, звичайним людям. Вони написані пристрасною елегійною мовою, рясніють яскравими біблійними чинами і колоритними слівцями сиенського натовпу. Чистий літературний стиль витриманий в її «Діалозі про божественне провидіння», який вона продиктувала учням в 1378.

1716 Олексій Петрович Антропов, живописець-портретист.

1808 Хосе де Еспронседа-і-Дельгадо, іспанський поет.

1867 Артуро Тосканіні (1867-16.1.1957), італійський диригент.

1897 Жан Епштейн, французький режисер, сценарист, продюсер і теоретик кіно (родом з Польщі).

1906 Лев Шейнін, сценарист, письменник і драматург.

1908 Девід Лін (1908-16.4.1991), англійський кінорежисер («Лоуренс Аравійський», «Доктор Живаго»).

1911 Володимир Диховичний, сатирик, драматург і сценарист.

1947 Елтон Джон /Реджинальд Кеннет Дуайт/, англійській співак і композитор.

1950 Борис Оскарович Бурда, бард, знавець, кулінар.

1966 Джеф Хілі (1966), канадський музикант. Він позбувся зору у віці одного року через важку хворобу, а в три роки батьки подарували йому першу гітару. Музикант виробив власну незвичайну техніку гри на гітарі, що дозволила йому стати одним з кращих блюзових гітаристів світу.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

800