![Ющенко радить стерти кордони між Україною і Росією](https://for-ua.com/static/images/previews/19/191309-2.jpg)
Президент України Віктор Ющенко в інтерв'ю російському інформаційному агентству «Новини» назвав основні проблеми у відносинах України і РФ.
На думку Глави Української держави, відносини у сфері інвестицій між двома країнами надмірно політизуються.
«Я відношуся до людей, які добре знають історію і природу наших (Україна і Росії – ред.) економічних взаємостосунків, і можу відверто і чесно обговорювати, що вдалося і що не вдалося. Проблема номер один - відносини у сфері інвестицій. Ці відносини дуже політизуються. Це погано», - вважає Ющенко.
Він також скаржиться на відсутність «ясної дорожньої карти»: «Як інтегрувати два ринки, як оптимізувати потенціали взаємних ринків. Такі розробки, хоча і не комплексно, але були. І якщо ми говоримо про відносини двох територій з колосальним потенціалом, то мали рацію ті політики, які ще в 1993 році підписали договір про створення зони вільної торгівлі. Я вітаю тих політиків, які це ратифікували. Але, на жаль, в російському парламенті ця угода не була ратифікована.
« Думаю, для активізації ділових відносин нам необхідно або в попередньому ключі або в новому ключі як членам СОТ прийняти концепт, який говорив би про те, що суб'єкти господарювання двох ринків безперешкодно здійснюють торговельні відносини. Це перший і ключовий імпульс формування ділових відносин. На жаль, це не було зроблено. Я не розумію аргументи, які говорили, що російському керівництву не треба відкривати ринок Україні. Це неправильно. Але це наша історія», - відзначив Президент.
Потребують реформ, на думку Президента України, і митні відносини двох країн. «Треба зробити так, щоб бізнес не відчував економічної межі, тому що економічна межа - це тромб, який уповільнює наші економічні відносини на багато тижнів і місяці. А тут є багато інструментів, про що ми з президентом Росії Володимиром Володимировичем Путіним говорили, щодо формування режиму спільного контролю, щоб тим, хто перетинає кордон, не доводилося двічі писати митні декларації. Адже між цими двома контролями і формується основна маса тіньового обігу, коли митна оцінка з одного боку розходиться з оцінкою з другого боку. Є перспектива електронної митниці і багато інших удосконалень, які оптимізували б перехід економічного кордону», - відзначив Ющенка.
« У рамках СНД або інших утворень треба зробити так, щоб кордони не заважали бізнесу працювати. Це торкається і прикордонної торгівлі, і прикордонних відносин. На них припадає 8 відсотків нашого міждержавного обігу», - підкреслив Президент.
Третім чинником, що впливає на динаміку, український Президент назвав уніфіковану тарифну політику на морському, річковому, трубному транспорті. «Ми говоримо про те, що тариф на всій території ринку повинен бути однаковим. А не робити так, щоб на шляху з Хабаровська до Чопа було чотири тарифи. Це нелогічно, неправильно, незрозуміло. Уніфікація тарифної політики - це те, що дає можливість поліпшити механіку наших відносин», - вважає він.
За словами Президента, для прискореного узгодження цієї механіки, Україні і Росії не вистачає прагматизму. «Тут, я б сказав, не треба бути політиком, треба бути економістом. Це як кисень: держава зобов'язана надати правила гри», - пояснив Ющенко.
« Коли ми зустрічалися в грудні з Володимиром Володимировичем, домовилися про те, що президентами двох країн буде взято під контроль рішення конкретних практичних питань. Тоді ми домовилися, що нам треба скласти план дій, надати новий статус нашим відносинам, затвердити план дій, який підписується на рівні президентів, і виконується комітетами, які працюють на рівні прем'єрів. Сьогодні ми вже перебуваємо в тій фазі, коли документи готові до підписання. З 17 пунктів плану спільних дій на 2007-2008 роки кожний пункт починається з дати, місяця , формату рішення та з найскладніших і нескладних питань», - зазначив Ющенко.
Одним з найскладніших питань у відносинах між країнами Ющенко вважає питання демаркації державного кордону. «У нас зараз жоден погонний метр не демаркований. Це велика проблема. Делімітація кордону в Азовському, Чорному морях, Керченській протоці. Другий блок питань - проблема тимчасового перебування Чорноморського флоту в Севастополі: землі, нерухомості, частот, навігації. Ці питання існують, одного разу треба відкрито і чесно розставити всі крапки над «і», - підкреслив Президент.
За його словами, цей документ дасть ясний часовий формат вирішення проблем. Обумовлені і енергетичні відносини, відносини у сфері авіації, транспортування, коридорів, пунктів пропуску, режиму спільного кордону, реадмісії, процедури отримання спрощеного громадянства, деякі питання візового режиму, деякі питання соціального гуманітарного блоку.
За словами Ющенка, документи будуть підписані днями. «Це велика робота. Вона багато часу проводилася і з російського, і з українського боку», - підкреслив він.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом