У період осінь-весна в середньому на 30 % зросла кількість звернень за допомогою від людей, які мають залежність від ігрових автоматів, заявив голова тернопільської організації Спілки психотерапевтів України Владислав Газолішин.

«Зростання кількості звернень - дуже суттєве», - сказав Газолішин. «Це пов'язано з тим, що гральний бізнес розвивається і з'являється багато нових апаратів, які вводять людей у залежність».

Серед хворих «ігроманією», люди різного віку, але переважають підлітки. До лікарів і психологів їх приводять батьки, передає «Інтерфакс-Україна».

« Часто батьки ведуть дитину до психолога, коли вона починає виносити гроші з дому і програвати їх в автоматах», - вважає практикуючий психолог Василь Цемко.

« Кожний випадок індивідуальний, тому не можна сказати, скільки часу потрібно, щоб людину перестало тягнути до гри на автоматах. Батьки бачать перші позитивні зрушення і, вважаючи, що всі проблеми вирішено, і перестають водити своїх дітей до лікаря. І через деякий час підліток повертається до автоматів», - заявив він.

« Якщо пройтися по Тернополю ввечері, можна побачити біля автоматів і чоловіків», - розповідає Василь Цемко.

« У них зараз часто бувають проблеми через подібне захоплення. Буває навіть, що розпадаються сім'ї. Але примусити себе звернутися до лікаря люди не можуть. Такі клієнти у психологів бувають, але це виключення», - підкреслив він.

У Тернопільській обласній клінічної психоневрологічній лікарні помітили, що кількість звернень від ігроманів до них також збільшилася, правда, якоїсь масовості немає. На початку року було десь до десятка таких хворих.

« У людей є страх перед словом «лікарня», - повідомив заступник головного лікаря психоневрологічної лікарні Леся Косовська.

« Тому до нас звертаються вже після безуспішних відвідин приватних психологів. У лікарні є необхідні фахівці і база, щоб допомогти їм. Але це тривалий процес, він продовжується від декількох місяців до декількох років», - заявляє Леся Косовська.

Для запобігання «ігроманії» у дітей, лікарі радять батькам більше спілкуватися з дітьми. Якщо батьки помітять у дітей сильне захоплення ігровими автоматами, то варто привести їх на розмову до психолога.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

531