Народний депутат, перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров просить співдоповідачів Комітету Парламентської Асамблеї Ради Європи з питань дотримання обов'язків і зобов'язань державами-членами Ради Європи Ренату Вольвенд і Ханну Северінсен ініціювати повторний розгляд ПАРЄ принципових питань, пов'язаних з відновленням прав кримських татар.
Про це повідомили в прес-службі Меджлісу кримських татар.
За словами Чубарова, своє прохання він озвучив під час зустрічі співдоповідачів ПАРЄ з представниками національних співтовариств України і експертами в питаннях етнонаціональної політики України, передає «УНІАН».
Як повідомив перший заступник голови Меджлісу, в своєму аналізі ситуації в Криму він підкреслив «важливість більш активної участі міжнародних організацій у відновленні прав кримськотатарського народу, що повертається на свою землю».
Зокрема, на думку Чубарова, необхідне термінове відновлення присутності в Криму спеціальних інститутів Ради Європи і Організації з безпеки і співпраці в Європі. У зв'язку з цим Чубаров звернувся до співдоповідачів ПАРЄ з проханням ініціювати повторний розгляд Парламентською Асамблеєю принципових питань, пов'язаних з відновленням прав кримськотатарського народу. «Тим більше, давно вже настала необхідність повернутися до розгляду міри виконання Україною постанови ПАРЄ 565 (2000) від 5 квітня 2000 року «Про репатріацію і інтеграцію кримських татар», - відзначив Чубаров.
За його інформацією, на завершення зустрічі Северінсен і Вольвенд заявили про те, що поділяють актуальність піднятих питань, при цьому особливо виділяючи питання проявів ксенофобії, необхідності правового вирішення кримськотатарської проблеми і забезпечення прав ромів, які проживають в Україні. Відповідно, ці проблеми знайдуть віддзеркалення в підсумковій доповіді, що готується спеціальними доповідачами ПАРЄ для розгляду на засіданні Парламентської Асамблеї Ради Європи.
Як нагадує Междліс, постановою 565 (2000) «Про репатріацію і інтеграцію кримських татар» ПАРЄ доручила своїй Комісії з міграції, біженцям і демографії продовжувати спостереження за гуманітарною ситуацією кримських татар, що повертаються, і в належний момент представити доповідь з цього питання. Крім того, в цій постанові ПАРЄ нагадала про свою рекомендацію 1455 (2000) про репатріацію і інтеграцію кримських татар, в якій, зокрема, Асамблея висловлювала занепокоєння тим, що програми сприяння інтеграції, здійснювані урядом України, доводиться істотно скорочувати і вони не одержують повного фінансування через серйозну економічну кризу в країні.
ПАРЄ також підкреслює в своїй постанові, що кримські татари, які «повернулися, не зможуть жити нормальним життям, поки не буде належним чином забезпечені житлом і необхідною інфраструктурою».
« Допомога на цих теренах має носити пріоритетний характер, і Банку розвитку Ради Європи слід вивчити можливість вкласти тут свій внесок. Крім того, Асамблея вважає, що приєднання України до Банку розвитку лише сприятиме такому внеску», - говорилося в цій постанові.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом