Президент України Віктор Ющенко вітає пропозиції уряду про соціальні стандарти, закладені в проекті змін до бюджету 2007 року. Про це, як передає кореспондент ForUm’у, на брифінгу в п'ятницю повідомив керівник служби соціально-економічного розвитку Секретаріату Президента Олександр Шлапак.

В той же час, за його словами, Ющенко проти підвищення соціальних стандартів за рахунок збільшення дефіциту бюджету, оскільки не бачить у цьому необхідності. «Оскільки розрахунки показують, що вже в сьогоднішньому бюджеті достатньо ресурсу для того, щоб профінансувати соціальні стандарти в тих розмірах, в яких це планує зробити уряд», - сказав Шлапак.

Він заявив, що уряд України не врахував, що при підвищенні мінімальної заробітної плати, «відповідно зростають доходи з прибуткового податку громадян». «За нашими оцінками це зростання. (складе – ред.) 1,4 мільярди гривень. Уряд не врахував, що ще більшою мірою зростають доходи Пенсійного фонду», - пояснив керівник служби соціально-економічного розвитку Секретаріату.

Шлапак відзначив, що розрахунки з макропоказників і соціальних стандартів до бюджету-2007 року, запропоновані наприкінці минулого року Президентом України Віктором Ющенком, виявилися точними, а урядові – заниженими.

Він підкреслив, що річ не в тому, що «хлопчики і дівчатка» з Секретаріату рахують краще від «сивоволосого монстра» Миколи Азарова. «У нас немає ніякого бажання зараз зловтішатися щодо того, що «Акела промахнувся», - сказав Шлапак і додав, що проблема сьогодні не в арифметиці, а у відповідальності.

Керівник служби соціально-економічного розвитку Секретаріату поцікавився, яку відповідальність несе міністр праці і соціальної політики Михайло Папієв, «який ошукав уряд і ВР», і згідно з розрахунками якого, пенсіонери недоотримали в першому кварталі цього року більше 800 мільйонів гривень.

Він відзначив, що історія з соціальними стандартами бюджету-2007 року, «пасивність уряду в питаннях житлово-комунальної політики, а також відсутність адекватної реакції ще на одну проблему, якою є зростання заборгованості по зарплаті, свідчать про те, що соціальні питання для уряду сьогодні залишаються на другому, а то і на третьому плані».

Відповідаючи на питання журналістів, Шлапак розповів, що для нього не «є очевидним, що і Кабінет Міністрів, і ВР банально відкинуть» пропозиції Секретаріату щодо підвищення соціальних виплат.

Він проінформував, що в понеділок Секретаріат Президента «формально звернеться» до уряду і парламенту з проханням «визначити майданчик переговорів – або це буде уряд, або бюджетний комітет ВР». «Ми туди йтимемо зі своїми розрахунками і цифрами», - пообіцяв Шлапак.

 

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

352