Заступник міністра Кабінету міністрів, юрист Олена Лукаш вважає цілком вірогідним те, що наступні вибори президента в парламенті. «Якщо оцінювати чисто теоретично, то парламентсько-президентська модель для України – це якесь лихоліття, в якому застигнула Україна, з яким політики справитися не можуть, тому що у нас - де два українці, там три гетьмани. Тому я думаю, що оскільки парламентський виток реформи ще не закінчений, цілком ймовірно, що наступні вибори президента в парламенті», - сказала вона.

На її думку, процедура ця – стандартна для внесення змін до Конституції: розгляд питання протягом двох сесій ВР, 226 і відповідно 300 голосів парламентаріїв і висновки Конституційного суду.

«На сьогодні Президент обирається всенародно, але при цьому він втратив повноваження у впливі на виконавчу владу: уряд цілком залежить від парламенту, але при цьому глави місцевих адміністрацій призначаються Президентом за поданням уряду. Це не властиво парламентсько-президентській республіці. Тому якщо йти далі, то Президента потрібно обирати в парламенті, позбавити повноважень призначати міністра закордонних справ, оборони, СБУ і глав обласних адміністрацій. Таким чином, Україна остаточно стане парламентською республікою. Президент залишається Главою держави, але вся виконавча влада належить уряду», - пояснила Лукаш в інтерв'ю виданню «Главред».

Плюси саме такої системи, на її думку, в тому, що, нарешті, припиниться війна за повноваження. Зокрема, між Президентом і коаліційним прем'єром, що спостерігається на даний момент. Більш того, Президент буде вимушений взаємодіяти з парламентом, який його вибрав.

На думку Лукаш, теза про обов'язковий плебісцит при вирішенні таких питань спірна – імперативу з цього приводу в розділі XIII Конституції немає.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

430