СБУ направила повторні листи-запити в міністерства і відомства, які мають право здійснювати оперативно-розшукові заходи, з проханням провести інвентаризацію технічних засобів і у разі виявлення у себе пристроїв для зняття мовної інформації передати їх Службі безпеки.

Як передає «УНІАН», про це сьогодні на прес-конференції в Києві повідомила прес-секретар голови СБУ Марина Остапенко.

За її словами, на сьогодні право здійснювати оперативно-розшукову діяльність в Україні надано СБУ, МВС, Державній прикордонній службі, розвідці Міністерства оборони, податковій адміністрації і Службі зовнішньої розвідки.

Як відзначила Остапенко, після виходу в листопаді 2005 року відповідного указу Президента України один «комплекс прослуховування» Службі безпеки передала Податкова адміністрація і кілька - МВС. Інші міністерства і відомства направили листи СБУ, в яких вказали, що не мають у своєму розпорядженні таких пристроїв.

На питання, щодо розслідування кримінальної справи про прослуховування розмов голови Верховної Ради Олександра Мороза з послом Великобританії, Остапенко сказала, що внутрішнє службове розслідування в СБУ завершено, а його матеріали передані в Генеральну прокуратуру для приєднання до вищезгаданої справи. Остапенко відзначила, що розслідування виявило, що «СБУ не вела заходи оперативно-технічного спостереження ні за паном Морозом, ні за послом».

Як повідомлялося, 12 січня фракція Соціалістичної партії України обнародувала заяву з вимогою розслідувати факт прослуховування телефонних розмов Мороза, посилаючись, що в одному з Інтернет-видань з'явилася розшифровка фрагмента телефонної розмови Мороза з одним з британських дипломатів.

На початку лютого Генпрокуратура України порушила кримінальну справу за фактом прослуховування телефонних розмов Мороза. Справа порушена за ознаками злочину, передбаченого частиною 2 статті 163 Кримінального кодексу України, тобто за фактом порушення таємниці телефонної розмови Мороза з представником дипломатичних кіл у державі.

Вчора, 27 лютого, Генеральний прокурор України Олександр Медведько повідомив, що в справі про прослуховування Мороза ще нікому не пред'явлені звинувачення.

За його словами, версії про те, хто б міг прослуховувати голову ВР, різноманітні, включаючи і можливу причетність до цього співробітників правоохоронних органів, а також приватні структури, які «на нелегальних підставах» мають пристрої для прослуховування.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

426