Міністр з питань надзвичайних ситуацій Нестір Шуфрич радить Секретаріату Президента уважно читати Конституцію. Про це він заявив в ексклюзивному інтерв'ю кореспонденту ForUm’у.

«Секретаріату Ющенка я б просто порадив уважно читати Конституцію і дотримуватися її, а не перекручувати на свій лад. Крапки були розставлені 8 грудня 2004 року. Чому? Хай запитають самі себе. Але Рубікон був перейдений саме тоді. Влада пішла від них не сьогодні і не вчора. Хай вони цю дату відзначать у себе червоними або чорними фарбами – це вже кому як більше подобається. Але це питання не сьогоднішнє. Воно вирішене. І крики нікому не допоможуть. Потрібно бути чоловіками і не одурювати людей», - відзначив він.

На думку міністра, людям сьогодні все одно, хто і якого міністра призначає. «Людям «по барабану» - вони хочуть бачити стабільну владу, яка відповідає перед народом. А функції контролю повинна узяти на себе опозиція», - вважає він.

Шуфрич також заявив, що «необхідно визнати, що ми дуже багато повноважень залишили Президенту 8 грудня 2004 року». «Це було недоробкою. Адже Президента з такими повноваженнями, який зараз в Україні, немає ніде в Європі. Мені здається, що Парламент піде шляхом удосконалення політичної реформи, будуть внесені і інші зміни, які чітко означатимуть, у кого які повноваженні і хто за що відповідає», - підкреслив він.

На його думку, сьогодні Уряд повинен мати право визначати не тільки внутрішню, але і зовнішню політику. «Тому що ці два процеси нероздільні, і потрібно дати уряду можливість призначати і міністра внутрішніх справ, і пропонувати парламенту кандидатуру міністра закордонних справ. Я думаю, що потрібно переглянути і питання, створення вертикалі виконавчої влади. Вона сьогодні реально відсутня, губернаторами де-факто і де-юре управляє Секретаріат Президента. Це ненормально. Це ще один дисбаланс і ознака двовладдя», - відзначив Шуфрич.

Крім того, міністр висловив думку, що в Україні необхідно створити максимально відповідальну систему виконавчої влади під контролем опозиції. «Де є підвідповідальна парламенту виконавча влада, тобто Кабінет міністрів, і є опозиція, яка реально балансує в системі владних відносин, приховуючи помилки влади, аж до ініціації всіляких дострокових відставок, з подальшими достроковими виборами. Сьогодні в кожній країні з завидною періодичністю проводяться дострокові вибори. І лише успішна влада не дозволяє їх проводити», - підсумував він.

 

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

332