Голова комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони Анатолій Кінах упевнений, що Стратегія національної безпеки України сприятиме зниженню політичного протистояння в країні, і зможе консолідувати політиків і владу навколо забезпечення національних інтересів держави.
Про це, як повідомили в прес-службі Кінаха, він повідомив сьогодні, коментуючи питання про затвердження Указом Президента України від 12 лютого поточного року Стратегії національної безпеки України.
На переконання голови комітету, значення і роль Стратегії істотно зросте в умовах загострення конкуренції на світових ринках, поглиблення транснаціональних загроз, загострення внутрішнього протистояння. Вона дуже потрібна в контексті відсутності балансу відповідальності і повноважень між гілками влади «В цих умовах політикам, суспільству, владі в цілому дуже необхідна така «дорожня карта» з забезпечення життєво важливих інтересів людини, суспільства і держави. Поза сумнівом, нею повинна стати Стратегія національної безпеки держави», - сказав він.
Кінах проінформував, що над розробкою стратегії працювали фахівці апарату РНБО, профільних міністерств і відомств, народні депутати, експерти з питань безпеки, представники науково-дослідних і аналітичних центрів, громадських організацій. «Тому вперше в Україні був запропонований цілісний документ програмного характеру, який визначає базові орієнтири в контексті забезпечення нацбезпеки в усіх сферах зовнішньої і внутрішньої політики, окреслюватиме основні шляхи імплементації життєво важливих національних інтересів країни, передає «УНІАН».
На основі цього документа розроблятимуться галузеві стратегії, плани, конкретні програми, у тому числі і уряди. Вони враховуватимуть реальну ситуацію в країні і надаватимуть чітку перспективу поступального руху держави до європейських стандартів життя, забезпечення національної безпеки по всьому спектру життєдіяльності країни», - сказав він.
Голова комітету також проінформував, що Стратегія розроблена на виконання Закону України «Про основи національної безпеки України». Кінах також додав, що відповідно до Закону «Про основи національної безпеки України» Стратегія нацбезпеки є документом, обов'язковим для виконання і основою для розробки конкретних програм по складових державної політики національної безпеки. «Стратегія національної безпеки розглядається як невід'ємна частина забезпечення стратегії національної єдності, розвитку України як правової демократичної країни», - сказав він.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом