Заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко вважає доцільним скорочення щонайменше на третину кількості депутатів місцевих рад для підвищення статусу місцевого самоврядування.
Як повідомили в прес-службі заступника голови ВР, про це Томенко заявив сьогодні в інтерв'ю журналістам.
У зв'язку з цим Томенко виступає за перегляд чинного законодавства в частині визначення кількісного складу місцевих рад. «Наприклад, якщо норма закону сьогодні визначає для найчисленніших місцевих рад, відповідно до кількості жителів, мати чисельність від 76 до 150 депутатів, то доцільно, навпаки, обмежити депутатський корпус такої ради 76 депутатами», - сказав він. Така новина, за словами Томенка, може мінімум на третину зменшити кількість депутатів у місцевих радах різних рівнів. При цьому скорочення депутатського корпусу по Україні орієнтовно складатиме від 70 до 80 тис. депутатів, передає «УНІАН».
Суттєвими проблемами роботи місцевого самоврядування заступник голови Верховної Ради назвав відірваність депутатів від виборців і кількісний склад місцевих рад, який у нашій країні є одним з найбільших у світі. Томенко нагадав, що напередодні минулих виборів країну охопила своєрідна «депутатська лихоманка», яку почала Київська міська рада, збільшивши склад свого депутатського корпусу з 90 до 120 депутатів. Згодом, відзначив він, цей досвід перейняли місцеві ради зі всієї України, масово збільшуючи свою чисельність до граничної кількості, яку дозволяло законодавство.
«Наша команда завжди виступала проти збільшення такого кількісного складу, вважаючи це недоцільним. Це підтвердив і досвід роботи місцевих рад - безпрецедентне збільшення кількості місцевих депутатів не позначилося на ефективності роботи органів місцевого самоврядування, не поліпшило їх зв'язок з виборцями», - сказав Томенко.
Він також відзначив, що однією з найнасущніших проблем місцевого самоврядування є корумпованість депутатів місцевих рад, зокрема, при розподілі земельних ділянок, визначенні меж населених пунктів, де рішення приймають міські і обласні ради. Томенко нагадав, що Верховна Рада недавно прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що стосуються введення прозорих механізмів продажу земельних ділянок, придбання права оренди на земельні ділянки». «Прийняття парламентом цього законодавчого акту, запропонованого нашою командою, створить передумови для того, щоб покласти край непрозорому розподілу земельних ділянок, в якому беруть участь депутати місцевих рад. Тому щонайменше дивним є накладення Президентом вето на цей закон», - підкреслив Томенко.
Заступник голови Верховної Ради відзначив, що вступ до дії закону, який вводив імперативний мандат для депутатів місцевих рад, дозволить партіям і блокам спільно з виборцями оперативно реагувати на порушення фракційної дисципліни і дії, що завдають шкоди інтересам суспільства.
Томенко також висловив думку, що вибори по мажоритарних округах з одночасним висуненням кандидатів від політичних партій варто проводити не тільки на рівні сільських і селищних, але і міських рад, залишивши партійні списки лише для обласних і районних рад.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом