До 1 березня 2007 року Міністерство юстиції планує завершити узагальнення пропозицій, які поступили від громадськості, і подати на розгляд Кабінету Міністрів нову редакцію проекту Закону «Про внесення змін до Закону України «Про інформацію».
Як повідомили в прес-службі Міністерства юстиції України, про це йшлося під час громадського обговорення законопроекту, яке відбулося сьогодні в Києві за сприяння Мін’юсту і представництва в Україні Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ).
Як відзначив представник Міністерства юстиції - урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Юрій Зайцев, законопроект покликаний врегулювати режим втручання держави в інформаційні правовідносини - право на збір, розповсюдження інформації і тому подібне, передає «УНІАН».
Законопроект розроблений у виконання обов'язків і зобов'язань України, що витікають з її членства в Раді Європи.
Законопроектом встановлено обов'язок суб'єктів владних повноважень надавати інформацію. Регулювання відносин, пов'язаних з доступом фізичних осіб до інформації про себе, узгоджено з відповідними рекомендаціями Ради Європи і Законом України «Про захист персональних даних», прийнятих Верховною Радою України 9 січня 2007 року.
Згідно з законопроектом, інформацією з обмеженим доступом признається інформація, доступ до якої обмежується суб'єктами владних повноважень відповідно до законів або інших суб'єктів на свій розсуд. Крім того, проектом введена категорія «службової таємниці», до якої відносяться відомості, не віднесені до державної таємниці, доступ до якої обмежується відповідно до закону суб'єктами владних повноважень.
Оскільки конфіденційною інформацією, згідно з проектом, можуть володіти тільки фізичні особи, юридичні особи, об'єднання громадян і релігійні організації, це позбавить можливостей суб'єктів владних повноважень обмежувати доступ до інформації.
Важливим нововведенням є положення проекту, згідно з яким розповсюдження соціологічної інформації повинне супроводжуватися даними або відомостями про методи її створення, об'єм яких визначається законом. Це повинно сприяти прозорості відомостей про відношення соціальних груп до суспільних подій і явищ, процесів, фактів.
Загалом прийняття проекту сприятиме правовому забезпеченню дотримання статті 34 Конституції України щодо свободи інформації під час засекречення документів, які були закриті для загального доступу з порушенням законодавства, відзначає прес-служба.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом