Глава фракції Партії регіонів, координатор антикризової коаліції Раїса Богатирьова заявляє, що зовнішньополітичний курс України, який відповідатиме національним інтересам України, включає насамперед добросусідські, партнерські відносини з Росією.

«Це має бути чітко і недвозначно зафіксовано в законі про основи внутрішньої і зовнішньої політики, який вже цього місяця антикризова коаліція подасть у Раду. Ми не вважаємо, що європейська інтеграція може якимсь чином віддалити нас від Росії. Відносно НАТО наша позиція залишається незмінною. Ми наполягаємо, що вступ України в НАТО може відбутися тільки в результаті загальнонародного референдуму», - відзначила вона.

Також Богатирьова оцінила шанси Володимира Огризка на заняття міністерського крісла, кандидатуру якого Президент представив до парламенту для призначення на пост голови зовнішньополітичного відомства. «Огризко повинен зробити висновки з досвіду свого попередника Бориса Тарасюка. Більшість народних депутатів насторожує радикальна позиція Огризка, яка може нашкодити зовнішньоекономічним інтересам держави. Щоб нас не звинувачували в необ'єктивній оцінці ініціатив Президента, ми хотіли б почути від Огризка відповіді на ключові питання, які торкаються зовнішньополітичної діяльності України. Антикризову коаліцію цікавлять його концепція взаємодії України з Росією, ЄС, НАТО, його погляди на проблему базування Чорноморського флоту (ЧФ) Росії в Криму, а також його оцінки намірів американців розмістити протиракетні системи в Польщі і Чехії», - відзначила вона.

«Сам Огризко займає дуже пасивну позицію у питанні налагодження контактів з антикризовою коаліцією, Президент також не просуває свого кандидата. Тому зараз значне число депутатів не має наміру підтримувати кандидатуру Огризка», - заявила депутат, передає «Время новостей».

Крім того, координатор антикризової коаліції вважає за краще не піднімати тему перебування російського ЧФ в Криму. «Завдання політиків - не умножати число конфліктів, а вивчати проблеми і вирішувати їх у міру надходження. До 2017 року, закінчення терміну перебування ЧФ РФ в Криму, в керівництві України зміниться декілька політичних еліт. Говорити про перебування російського флоту в Криму за десять років до закінчення дії двосторонньої угоди - значить піддаватися провокаціям або самому провокувати дуже хворобливу тему», - підкреслила вона.

Кажучи про можливість спільного використовування Росією і Україною української газотранспортної системи, Богатирьова відзначила, що: «Коли йдеться про ефективне використання ГТС, то це не означає дії всупереч законодавству. Уряд працює тільки в рамках тих домовленостей, які досягнуті міждержавною комісією Путін-Ющенко, і виконує ті доручення, особливо нормативного характеру, які даються Президентом. Я не бачу сьогодні причин для звинувачень кабінету міністрів у віданні якихось таємних переговорів або внесенні ініціатив, що суперечать українському законодавству, Конституції або національним інтересам.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

639