У міграційних питаннях українська сторона завжди керуватиметься «принципом взаємності». Про це заявив директор Департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ України Борис Базилевський на брифінгу в понеділок.
Коментуючи введення російською стороною нових міграційних правил відносно громадян України, Базилевський відзначив, що в дипломатичній практиці прийнято керуватися принципом взаємності. «Ми чітко дотримуватимемося тих домовленостей і того рівня відносин до наших громадян і, відповідно, застосовуватимемо свої відповідні кроки по відношенню до громадян Російської Федерації», - пообіцяв дипломат.
При цьому Базилевський нагадав, що в ході останніх українсько-російських консультацій сторони досягли домовленості не застосовувати санкції до українських громадян, які перебувають на території Росії терміном до 90 днів без реєстрації і не з метою працевлаштування. Такий режим, підкреслив він, діятиме доти, доки не виробиться так звана «вербальна формула» застосування нового міграційного законодавства Російської Федерації.
«Status quo діятиме доти, доки буде вироблена словесна формула і необхідні процедури для її юридичного закріплення», - відзначив Базилевський. Разом з тим, він повідомив, що наразі російська і українська сторони виробляють свої пропозиції з врегулювання цього проблемного питання. За його словами, протягом наступного тижня ця «вербальна формула» застосування нових міграційних правил з урахуванням існуючих угод буде запропонована, передає «ЛІГА».
Нагадаємо, за оцінними даними Федеральної міграційної служби РФ, за 2006 рік до Росії в'їхало близько 6 млн. громадян України, з яких тільки 4 млн. відвідали країну не з метою працевлаштування. Близько 144 тис. українців працювали в РФ легально, ще 2 млн. - нелегально.
Раніше речник МЗС України Андрій Дещиця заявив, що до українських громадян в РФ не застосовуватимуться санкції за порушення нових міграційних правил до остаточного врегулювання міграційної політики між Україною і Росією.
Поправки до Кодексу Російської Федерації про адміністративні правопорушення різко збільшують штрафи за залучення незаконної робочої сили і покликані стати новою мірою захисту прав «корінного населення».
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом