В Україні протягом грудня-січня зареєстровано 2 випадки захворювання людей сказом. Обидва хворих – п'ятирічна дитина і 55-річний чоловік - померли.

Як повідомили в прес-службі Міністерства охорони здоров'я, у всіх смертельних випадках від сказу, потерпілі зверталися за медичною допомогою тільки в день клінічних ознак захворювання цією хворобою.

Як відзначає прес-служба Мінохоронздоров'я, щорічно в Україні реєструються 2-3 випадки захворювання людей сказом - гостру інфекційну хворобу з важкою поразкою центральної нервової системи, викликаної вірусом. Зараження людини сказом відбувається в основному через укуси хворими тваринами або в результаті попадання його слини на свіжі рани, подряпини шкіри або слизисті оболонки. Інфікування людини сказом походить переважно від диких хижаків (вовки, лисиці - 41,4 %) або домашніх тварин (коти - 21,8 %, собаки - 15,3 %).

При вчасному звертанні потерпілого до лікувальної установи проводиться щеплення антирабічною вакциною, яка попереджає захворювання і врятовує життя. Щорічно в Україні реєструється приблизно 100-108 тисяч осіб, які звернулися до медичних установ з приводу укусів тваринами, передає «УНІАН».

Сказ (водобоязнь, гидрофобія) віднесений до особливо небезпечних хвороб. Основною причиною захворювання людей є пізнє звернення за медичною допомогою. При несвоєчасно проведених щепленнях, які здійснюються після укусу інфікованої тварини, хвороба закінчується смертю.

Медичні працівники відзначають, що до лікаря треба звертатися відразу після контакту (укусу) з підозрілою твариною, оскільки при проявах клінічних ознак врятувати хворого, як правило, не вдається. Інкубаційний період сказу триває досить довго – в середньому 1 – 3 місяці (хоча може тривати до року), і перші ознаки хвороби виникають пізно, коли в мозку вже відбулися руйнівні процеси (набряк, крововилив, деградація нервових кліток), що робить лікування проблематичним.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

326