Реформувавши Держкомзем у Державне агентство земельних ресурсів України, уряд поставив куратором над ним міністра природи Василя Джарти. Згідно з діючим раніше порядком, Держкомзем підпорядковувався уряду, а Президент мав право призначати і звільняти главу відомства.
Як відзначив голова комісії з реорганізації Держкомзему, перший заступник глави комітету Микола Калюжний, принципової різниці в діяльності комітету в статусі держагентства не передбачається. «Після реорганізації комітет буде більше відповідати статусу центрального органу виконавчої влади», — говорить він. Калюжний також припустив, що подібна реорганізація може торкнутися і інших державних комітетів. «Просто ми перші потрапили під реорганізацію», — відзначив урядовець в інтерв'ю газеті «Дело».
В комітеті підкреслюють, що і зараз тісно співпрацюють з відомством Василя Джарти. «Ми і зараз всі наші законодавчі пропозиції подаємо у Верховну Раду через міністра», — говорить Калюжний. — «Не йдеться про контроль з боку Мінприроди, просто раніше Президент підписував, а зараз Кабінет міністрів». У свою чергу Андрій Демартіно, прес-секретар Мінприроди відзначив, що йдеться про «координування і напрям діяльності Держкомзему». «До нас перейшла контрольна функція, — відзначив він. — До цього моменту міністерство ніякого відношення до Держкомзему не мало».
Заступник глави Мінприроди Дмитро Ворона підкреслив, що ряд функцій у сфері контролю використовування природних ресурсів дублюється і є необхідність раціонального поділу повноважень між органами виконавчої влади. Зараз в Україні немає одноосібного контролю над реалізацією землі. Частиною наділів розпоряджається Мінприроди, частиною — Мінагрополітики, в регіонах земельними питаннями відає місцева влада. Держкомзем до останнього часу був визначений як головний координатор земельних питань і зв'язуюча ланка між всіма розпорядниками землі. Він також веде державний земельний кадастр і проводить землевпоряджувальні роботи. Як повідомило «Делу» джерело в парламентському Комітеті з аграрної політики і земельних відносин, планується, що функції колишнього Держкомзему будуть значно розширені. Андрій Кошиль, президент Земельного Союзу України вважає, що реорганізація відомства була прогнозованою. «Є гостра необхідність приводити в працездатність органи управління земельними ресурсами», — відзначив він.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом