Прем'єр-міністр Віктор Янукович вважає перспективною запропоновану модель енергетичної співпраці України і Росії, яка передбачає об'єднання видобувних і газотранспортних активів.

Про можливість об'єднанні активів і участі українських партнерів в видобутку енергоносіїв сказав у четвер на прес-конференції у Москві президент РФ Володимир Путін.

«Я вважаю , що такий шлях є перспективним», - сказав Янукович.

Водночас прем'єр України наголосив, що «йдеться про наміри». «Якщо йтиметься про об'єднання (активів – ред .), то тільки рівних, щоб відносини були п'ятдесят на п'ятдесят», - сказав Янукович.

Янукович повідомив, що у четвер повинна відбутися зустріч представників російського Президента з Президентом України Віктором Ющенком, в ході якої обговорюватиметься готовність до підписання відповідного документа між главами двох держав.

«Ми повинні відпрацювати таку модель відносин, яка б сприяла розвитку, а також забезпеченню питання енергетичної безпеки України», - сказав Янукович, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Він зазначив, що шляхом , подібним передбачуваній моделі, іде багато країн.

При цьому Янукович наголосив, що обговорення нової моделі співпраці і ціна на газ для України – «це різні питання». «Ціна на газ не залежить від того, як будуть об'єднуватися активи».

Як повідомлялося, президент Росії Володимир Путін на прес-конференції у четвер заявив, що Україна зацікавлена брати участь у видобутку газу в Росії в обмін на доступ російської сторони до управління її газотранспортною системою.

Говорячи про перспективи повернення РФ і України до питання про створення газотранспортного консорціуму (ГТК) з управління і розвитку газотранспортної системи України, Путін сказав: «Ми не проти , якщо Україна повернеться до цієї теми».

«Йдеться про об'єднання активів, і українські партнери хотіли б не тільки створити газотранспортний консорціум, а й хотіли б увійти у видобувні активи на території РФ. Ми цього, як правило, не робимо . Але якщо ми пішли на це у вибудовуванні відносин з нашими європейськими партнерами - скажімо, з німецькою компанією BASF, зараз до кінця завершуємо з E.ON, E.ON, в принципі домовилися про це з італійською компанією Eni - ну чому з Україною цього не зробити?», - зазначив Путін.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

420