Генеральний прокурор України Олександр Медведько вважає, що минулого року Генпрокуратура зберегла статус політично незаангажованого органу.
Як повідомляє «УНІАН», про це він заявив сьогодні, виступаючи з доповіддю на розширеній колегії ГПУ за підсумками роботи цієї установи в 2006 році.
За словами Медведька, «минулий рік у багатьох відношеннях був доленосним». В цьому контексті він назвав парламентські вибори, створення коаліції, «розмежування владних повноважень між гілками влади» тощо.
Втім, як наголосив Генпрокурор, «одним з головних досягнень минулого року я вважаю збереження незалежного статусу Генеральної прокуратури і рівновіддаленість від усіх політичних сил».
Говорячи про стан злочинності в Україні минулого року, Медведько поінформував, що рівень загальної злочинності зменшився більш ніж на 13%. Зокрема, за його словами, істотно зменшилася кількість тяжких і особливо тяжких злочинів.
На думку Медведька, це сталося завдяки поліпшенню соціально-економічного становища населення.
Як зазначив Генпрокурор, для подолання надалі рівня злочинності в Україні необхідна велика координація діяльності між правоохоронними органами. У зв'язку з цим Медведько відзначив, що з керівниками цих органів є домовленість найближчим часом провести відповідну нараду, а надалі також запрошувати їх на колегії Генпрокуратури.
Продовжуючи у своїй доповіді аналіз стану злочинності і боротьби з нею, Медведько висловив занепокоєння з приводу кількості злочинів, скоєних на 10 тис. населення. Зокрема він вказав на недостатньо «якісну боротьбу» з цими явищами в Севастополі і Запорізькій області.
Водночас Генпрокурор зауважив, що кожний третій злочин, скоєний в Україні, залишається нерозкритим.
Також Генпрокурор висловив занепокоєння тим, що в Донецькій, Київській, Запорізькій, Дніпропетровській, Черкаській областях і Республіці Крим неналежним чином ведеться робота з розкриття навмисних вбивств. Втім, він сподівається, що стан речей в цьому напрямку зміниться, якщо найближчим часом Верховна Рада прийме закон, який передбачатиме передачу деяких кримінальних справ (про злочини, які було скоєно стосовно особи) на досудове слідство в МВС.
Також у своїй доповіді Медведько зауважив, що в Україні дуже поволі ведеться боротьба з корупцією. За його словами, для поліпшення роботи в цьому напрямку необхідна персональна відповідальність керівників регіональних прокуратур.
До негативних явищ Медведько також відніс «перекручування» статистичної звітності; порушення органами прокуратури кримінальних справ, не підслідних прокуратурі. Аналізуючи нагляд органів прокуратури над ситуацією з виплатою заробітної плати, Медведько сказав, що минулого року органами прокуратури було порушено понад 1,6 тис. кримінальних справ, значна частина яких була направлена в суд, в результаті чого робочим було виплачено понад 930 млн. грн. боргів із зарплаті.
Говорячи про стан злочинності в Збройних силах України, Медведько відзначив, що минулого року кількість фактів незаконного заволодіння військовим майном і засобами, які були виявлені прокурорами, зросла майже удвічі.
Аналізуючи кадровий стан в ГПУ, Медведько сказав, що минулого року вдалося стабілізувати кадровий потенціал, зокрема стосовно керівного складу прокуратури.
Водночас він запевнив, що ГПУ не має наміру проводити ніяких «революційних, масових кадрових змін».
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом