Юридично громадяни повинні оплачувати послуги комунальників. Про це в коментарі ForUm’у заявив політолог, директор Українського філіалу Міжнародного інституту гуманітарно-політичних досліджень Володимир Малинкович.

Він також відзначив, що якщо зараз дійсно буде заклик не платити, то можуть через деякий час виникнути складнощі з обслуговуванням киян. «В тарифах є дві частини. Одна пов'язана з опалюванням і гарячою водою, тобто із споживанням переважно газу, а знизити тарифи в цій частині практично неможливо, платити за опалювання доведеться в два рази більше – настільки, наскільки підвищилися ціни на газ. Друга частина – безпосередня оплата комунальних послуг, тут ціни виросли більш ніж у три рази, і в цій частині можна піти на зниження. В цій ситуації можна вийти на двократне підвищення тарифів, а не до 2, 6 і 2,8, як це сталося на практиці. Ще треба максимально полегшити отримання субсидій для тих, у кого немає можливостей оплачувати», - відзначив політолог.

У свою чергу, заступник глави Київської міськадміністрації Ірена Кільчицька заявила: «Питання тарифів – це вже політичне питання. Це всі зрозуміли давно. Я вважаю, що тарифи обґрунтовані і не тільки в Києві, але по всій Україні. Якщо люди не платитимуть за новими тарифами, то якість послуг не тільки не покращає, але і погіршиться. Компанії, які поставляють газ, електроенергію, воду, тепло, не одержуючи оплати за свої послуги, вимушені будуть значно знизити якість послуг. Наприклад, чашку води доведеться набирати не за дві секунди, а за п'ять хвилин. Як вам така ситуація? А уявляєте, що буде з опалюванням?», - прокоментувала Кільчицька.

«Киянам я пораджу поступати відповідно до свого розуму, а не керуватися гаслами опозиції», - заявила заступник мера.

Народний депутат України Микола Круглов відзначив: «Передусім треба думати про наслідки ухвалених рішень і про сказані слова, які, як відомо: не горобець – вилетиш, не піймаєш». «Політики можуть дозволяти собі говорити все, що завгодно, а посадовець повинен керуватися конкретними документами. Відповідальність за його виконанням лежить на тому, хто підписав його. Якщо рішення загальнообов'язкове, то його треба виконувати – інакше це приведе до беззаконня», - сказав він.

Віце-президент Центру досліджень корпоративних відносин Ростислав Іщенко вважає, що ні міська влада, ні влада державна навіть не уявляють собі, як повинен виглядати житлово-комунальний комплекс після реформи. «Вони вважають за краще паразитувати на радянській спадщині і розраховувати, що всеукраїнський Алчевськ їх мине, випавши на частку тих, хто буде після них», - заявив він.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

467