Голова Фонду державного майна України Валентина Семенюк висловила задоволення тим, що Кабінет Міністрів і Президент України говорять про підвищення ефективності управління державним майном, а не тільки про приватизацію.
Як повідомили у прес-службі ФДМУ, 25 січня в інтерв'ю журналістам, відповідаючи на питання про брифінг керівника Головної служби соціально-економічного розвитку Секретаріату Президента Олександра Шлапака, Семенюк заявила: «Я рада, що сьогодні і Кабінет Міністрів, і Президент говорять про підвищення ефективності управління державним майном, а не тільки про приватизацію. Я вважаю це підтримкою своєї позиції, яку я завжди проголошувала, - потрібна не бездумна приватизація, а державницький підхід до управління державною власністю».
При цьому вона зазначила, що саме тоді, коли вона у 2005 році очолила Фонд державного майна, був створений Єдиний реєстр державного майна. «Це те, що потрібно було створити відразу як проголосили незалежність. Але цього не сталося, що привело до безконтрольного розподілу державної власності», – наголосила Семенюк.
Голова ФДМУ нагадала, що саме вона добилася повернення проданого у 2004 році пакету акцій ВАТ «Криворіжсталь». І хоча вона особисто була проти повторної приватизації цього пакету, ФДМУ під її керівництвом був забезпечений прозорий конкурс, який приніс бюджету понад 24 млрд. грн., а вартість продажу акцій перевищила у 6,5 разу ту вартість, яка була запропонована при першому конкурсі. «Хочу також нагадати, що за весь період приватизації до бюджету надійшло всього 18 млрд. грн.», – сказала Семенюк.
За її словами, всі ті речі, про які говорять в Секретаріаті Президента, - управління державними підприємствами, контроль над виконанням інвестиційних зобов'язань - зараз на контролі як у ФДМУ, так в Кабінеті Міністрів, повідомляє «УНІАН».
Відповідне доручення Фонду за зверненням самого ФДМУ недавно дав і прем'єр-міністр України Віктор Янукович, повідомила Семенюк. «Фактично ми всі говоримо в один голос – Президент, голова уряду і керівництво ФДМУ», - зазначила Семенюк.
Голова Фонду держмайна вважає, що зауваження Шлапака на адресу Фонду щодо приватизації про те, що потрібен системний підхід до управління державним майном, контроль над діяльністю державних підприємств, - це підтримка позиції ФДМУ в тих питаннях, про яку вона говорить вже давно.
Стосовно невиконання плану приватизації на 2006 рік Семенюк зауважила: «Чому говорять тільки про невиконання плану приватизації? Чому ніхто не говорить про те, що ФДМУ перевиконав план доходів від оренди державного майна на 17%, по дивідендах - на 24%? Або про те, що в кінці 2006 року ФДМУ, контролюючи виконання інвестиційних зобов'язань, отримав від Mittal Steel додатково 400 млн. грн. за володіння державою підприємством до кінця 2005 року».
Голова ФДМУ заявила, що не боїться втратити посаду: «Якщо говорять про мою відставку, значить, я зачіпаю чиїсь інтереси, які ідуть врозріз з інтересами держави».
Семенюк заявила, що ФДМУ, на відміну від Секретаріату Президента, пропонує залишити контрольні пакети ВАТ «Укртелеком» і Одеського припортового заводу у власності держави. Вона зауважила, що сьогодні в управлінні Фонду і міністерств і відомств залишилося майна всього на 28 млрд. грн. Тому, на думку голови ФДМУ, надзвичайно важливо говорити зараз не про приватизацію, а про ефективне управління майном, яке залишилося у власності держави.
«Якщо минулий рік був роком завершення роботи над Єдиним реєстром державного майна, то нинішній рік пройде під гаслом оздоровлення державного сектора економіки», - наголосила Семенюк.
Як повідомляв ForUm, 25 січня на брифінгу керівник служби соціально-економічного розвитку Секретаріату Президента Шлапак заявив, що Президент України Віктор Ющенко ініціюватиме кадрові зміни у Фонді державного майна України в разі його незадовільної роботи в першому кварталі 2007 року.
Як зазначив Шлапак, «натепер немає жодного рішення Президента щодо голови Фонду держмайна».
Він також сказав, що Президент направив у Кабінет Міністрів листи, в яких просить уряд разом з Фондом держмайна і Секретаріатом Президента оцінити результати роботи ФДМУ у 2006 році і виробити спільну стратегію приватизації цього року.
Шлапак нагадав, що ФДМУ виконав річний план надходжень з приватизації за 2006 рік всього на 26%, внаслідок чого бюджет недоотримав 1,5 млрд. грн.
За його словами, минулого року ФДМУ не приватизував жодного великого об'єкту, були припинені конкурси по «Луганськтепловозу», Комсомольському рудоуправлінню (м. Комсомольськ, Донецька область).
Шлапак також зауважив, що чистий прибуток підприємств, які перебували в управлінні ФДМУ у 2006 році, скоротився удвічі.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом