Пропонуючи Президенту України підписати Закон «Про Кабінет міністрів України», з тим, щоб парламент пізніше вніс у цей документ низку президентських поправок, прем'єр-міністр України пропонує Главі держави порушити Конституцію. Про це, як передає кореспондент ForUm’у, заявив представник Президента України в Конституційному Суді Володимир Шаповал.

«Якщо була така пропозиція, то це фактично пропозицію Президенту порушити Конституцію, хоча Президент бачить, щ є проблеми і порушена процедура…але підписує закон», - відзначив Шаповал, додавши при цьому, що на момент проведення прес-конференції ні про які подібні пропозиції з боку Януковиа не чув і коментує цю заяву зі слів журналістів.

Він відзначив, що зараз вже йдеться не про значення закону. «Якщо Президента не задовольняє значення цього закону і він використовує вето, то це одна справа, тут можна йти на компроміси. Наприклад, закон прийнятий «чисто». Президент не використовує вето, сподіваючись на моральність політичних партнерів, підписує закон, чекаючи що будуть внесені зміни. Тут йдеться про інше: порушена процедура з боку Верховної Ради, що дало підставу для застосування вето», - пояснив Шаповал.

До того ж він вважає, що з політичної точки зору Президент виглядатиме не у вигідному світлі, якщо він спочатку повертає закон на розгляд парламенту, а потім забере його для підписання.

«Я не думаю, що це серйозно, я не думаю, що це виглядатиме юридично послідовно. Президент є гарантом дотримання Конституції і в нього є деякі юридичні зобов'язання, покладені на нього Конституцією», - підкреслив представник Президента в КСУ.

Як раніше повідомляв ForUm, заступник глави Секретаріату Президента Арсеній Яценюк заявляє, що якщо закон про Кабмін, підписаний Морозом, буде оприлюднений, Ющенко подасть до Конституційного Суду.

У свою чергу прем'єр-міністр України Віктор Янукович сьогодні на засіданні уряду заявив, що цього тижня має набути чинності Закон «Про Кабінет Міністрів України».

Янукович проінформував, що вчора розмовляв з Президентом України Віктором Ющенком, який вчора пізно ввечері повернувся до України, і зі спікером парламенту Олександром Морозом. «Ми вважаємо, що ми знайдемо в цьому процесі відповіді на ті запитання, які викликали розбіжності, і якщо на початку третьої сесії (роботи парламенту – ред.) від Президента надійдуть пропозиції щодо деяких поправок до цього закону, вони можливі, але цей закон прийнятий», - відзначив глава уряду і додав, що пропозиції Президента можуть бути внесені як поправки до Закону «Про Кабінет Міністрів України».

Нагадаємо, 19 січня Президент повторно скористався правом вето до закону про Кабмін, який був прийнятий ВР 12 січня шляхом подолання президентського вето.

20 січня Мороз заявив, що якщо Глава держави не підпише закон у вказаний термін, то він, як голова ВР, поставить свій підпис під ним.

22 січня Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області розглянув позов члена партії «Наша Україна» Ігоря Кріля до Верховної Ради про визнання протиправними можливі дії голови ВР у разі підписання ним закону про Кабмін. Суд заборонив голові Верховної Ради підписувати прийнятий 12 січня закон.

Мороз заявив, що закон про Кабмін буде оприлюднений відповідно до Конституції України. Він сказав, що якщо Президент України не підпише цей закон, то голова ВР «зобов'язаний його оприлюднити».

 

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

309