Директор Інституту проблем управління ім. Горшеніна політолог Кость Бондаренко рекомендує українським політикам створити спеціальну робочу комісію із представників ВР, КМ і Секретаріату, яка б ліквідувала протиріччя, що виникають навколо підписання закону про Кабінет Міністрів. Про це Бондаренко сказав в ексклюзивному інтерв'ю кореспонденту ForUm’у.
«Насправді на сьогодні існує повторне вето Президента, і в цій ситуації треба вирішити всі спірні питання, чим повинна була б зайнятися спеціально створена міжінституційна робоча комісія», - сказав політолог. Він уточнив, що до складу цієї комісії треба делегувати по декілька осіб від ВР, КМ і Секретаріату Президента, які б розібралися з усіма суперечливими моментами в цьому питанні.
«Тільки після цього цей закон можна нести на підпис або відправляти на повторне голосування. Або Президент відкликає своє вето, або ж він залишає своє вето, і Верховна Рада вдруге намагається його подолати», - наголосив Бондаренко. Він вважає, що всі існуючі протиріччя повинні бути ліквідовані, щоб жодна із сторін не могла нарікати на будь-які порушення законодавства.
Як раніше повідомляв ForUm, народний депутат України, член фракції «Регіони України» Юрій Мірошниченко заявив, що другого президентського вето на зазначений закон «бути не може, оскільки вето було подолано і відповідно Президент повинен його підписати». Питання накладення і подолання другого вето глави держави Мірошниченко назвав «політичним нонсенсом».
Він наголосив, що від завтра у спікера Верховної Ради України з'являється «не право, а обов'язок» підписати закон про Кабмін в разі, якщо цього не зробить сам Ющенко. «Тут питання полягає не в тому, хоче чи не хоче, може чи не може Мороз підписати цей закон. Він зобов'язаний це зробити, і для цього не потрібна сесія Верховної Ради, оскільки свою роботу депутати зробили - закон прийняли. І відповідно іде процедура набрання чинності цим законом», - заявив парламентарій.
«Я вам це заявляю не просто як представник Партії регіонів, а як юрист», - додав парламентарій, сказавши, що все ним вище висловлене є юридичними процедурами, «порушення яких стане підставою для судового позову проти спікера, оскільки це вже його обов'язок».
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом