Оперативники управління у боротьбі з організованою злочинністю УМВС України у Вінницькій області зупинили виробництво недоброякісної молочної продукції з... відходів молокопереробної промисловості. Як виявилося, якийсь підприємець закупляв відходи на одному з місцевих маслосирзаводів і транспортував їх на декілька молокопереробних підприємств області, де відходи перетворювалися в молоко. Потім це молоко поставляли на підприємства Вінницької, Черкаської, Київської і Одеської областей. А кефір, ряжанка, масло, сири і навіть продукти дитячого харчування, що виготовляються з нього, благополучно реалізувалися в торговій мережі по всій Україні.

«Після того, як посипалися скарги на якість молочних продуктів, ми тут же взялися досліджувати, з чого і яким чином ці продукти виробляють, - розказав заступник начальника УБОЗ у Вінницькій області Сергій Кавун. - Виявилося, молочні продукти утримували у великих кількостях жири... рослинного походження. Фактично вони проводилися не з молока, а з відходів маслосирзаводу, які за особливим «рецептом» збагатили рослинними жирами. Отриманий таким чином продукт нагадував молоко. Це підроблене молоко оформлялося як закуплене в приватних господарствах селян і поступало як сировина на молокопереробні підприємства України. Зараз встановлюємо, скільки тонн такого молока за «новою технологією» встигли виготовити зловмисники. Судячи з розмаху, це сотні тонн...».

Молоко з відходів забезпечувало зловмисникам значний прибуток. До того ж, за активну діяльність з розвитку молокопереробної промисловості регіону, вони отримали ще і чималі дотації від держави. Вилучено велику кількість підроблених документів і чистих бланків, в яких «заготівники» повинні були вписувати прізвища селян, які нібито здають молоко. Вживаються заходів щодо вилучення недоброякісної продукції з торгової мережі, передають «Факти».

Як повідомили в Центрі громадських зв'язків УМВС України у Вінницькій області, порушено кримінальну справу, що передбачає кримінальну відповідальність за виробництво і реалізацію недоброякісної продукції в великих розмірах. Фахівці обласного управління ветеринарної медицини проводять експертизу фальшивого молока, яка відповість на питання про те, наскільки небезпечний цей «продукт» для здоров'я споживачів.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

444