Глава підкомітету з питань ЖКГ Комітету Верховної Ради з питань будівництва, містобудування і ЖКГ Олексій Кучеренко вважає за необхідне більш жорстко підходити до примусового відселення людей з «хрущовок». Таку думку він висловив сьогодні журналістам.
За словами Кучеренка, в Законі «Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду», який готував профільний комітет ВР, примусове відселення людей з «хрущовок» передбачене тільки з аварійних будинків.
Як повідомив Кучеренко, якби комітет залишив норму про примусове відселення людей з усіх «хрущовок», закон би не мав шансів. «В Москві немає примусового відселення. Є синергія інвесторів і місцевої влади», - відзначив народний депутат.
«Закон створює умови для того, щоб місцева влада почала діяти. Домовитися з людьми про переселення - задача місцевої влади і інвесторів», - сказав він.
Чинниками, які можуть вплинути на рішення людей про переселення з «хрущовок», Кучеренко вважає соціальний вплив більшості, яка згодна на відселення, на меншість. На його думку, починати знос і відселення потрібно з аварійних будинків, де передбачено примусове відселення людей. Народний депутат вважає, що потрібно запустити пілотні проекти в Києві і Донецьку, передає «УНІАН».
Він нагадав, що рішення про знос кварталів застарілої забудови ухвалює місцева влада. Згідно з законом, зносу підлягають будинки до п'яти (включно) поверхів і із ступенем зношеності більше 60%. При цьому він вважає, що утепляти будинку економічно не вигідно. За його даними, тепломодернізаці одного будинку коштуватиме 1,2-1,4 млн. грн.
Як повідомляв ForUm, 22 грудня 2006 р. Верховна Рада України прийняла Закон України «Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду».
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом